Facebook Google+ Twitter

Orange szuka oszczędności, "bo klienci oczekują smartfona za złotówkę"

W związku z tym, że klienci największego polskiego operatora oczekują smartfonów za symboliczną złotówkę Orange planuje oszczędności w innych obszarach. Mówił o tym prezes Maciej Witucki.

 / Fot. Materiały prasoweRynek smartfonów rozwija się bardzo dynamicznie w II kwartale br. ich liczba wzrosła o 12 procent w stosunku do poprzedniego kwartału, a w sumie takie telefony ma już 2,5 mln klientów Orange.

"Wzrost kosztów i spadek marży powoduje, że musimy szukać oszczędności gdzie indziej. Musimy je znaleźć po to, żeby wciąż wkładać kolejne pieniądze w sprzedaż i w zdobywanie nowych klientów, bo klienci oczekują smartfona za złotówkę" - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Maciej Witucki.

Co to oznacza dla Orange? Oczywiście oszczędności. Cięcia miałyby dotyczyć przede wszystkim: sponsoringu, podróży służbowych.

Podróże służbowe mają zastąpić telekonferencje i wideokonferencje, co jest zrozumiałe w przypadku firmy telekomunikacyjnej, która dysponuje najnowszymi technologiami.

Operator rozważa także skrócenie czasu pracy infolinii. Prezes Witucki w tym kontekście, zastanawiał się głośno, czy faktycznie ktoś instaluje o 3 nad ranem neostradę? Całą dobę będzie na pewno pracować infolinia dot. awarii.

Nie będzie natomiast, jak zapowiada prezes redukcji zatrudnienia i firma cały czas będzie honorować zapisy podpisanego ze związkami zawodowymi Umowy Społecznej, która oznacza, że z dobrowolnych odejść do 2013 może skorzystać maksymalnie 2300 pracowników.

Ile chce zaoszczędzić spółka tego nie wiadomo. Wiadomo, za to, że ewentualne oszczędności mają być przeznaczone na nowe smarfony i ich sprzedaż za złotówkę przed gwiazdką.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Alojzy Gruszka
  • Alojzy Gruszka
  • 27.07.2012 13:14

Nie. Klienci oczekują Nokii 3310 za 299 zł netto w abonamencie na 36 miesięcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.