Facebook Google+ Twitter

Orangutany na Jawie... palą jak smoki. Trafiły na odwyk

Dwa orangutany z ZOO w jawajskim Solo zasłynęły w mediach z powodu nałogu palenia papierosów. Szum, jaki wywołały zdjęcia palących „ludzi lasu”, spowodował radykalne kroki ze strony dyrekcji ogrodu zoologicznego.

 / Fot. Kabir Bakie, licencja CC 2.5Orangutany Tori i Didik z Indonezji poruszyły opinię publiczną na całym archipelagu oraz w kilku innych częściach globu, niezdrowym nałogiem, którego nauczyły się na swoim codziennym roboczym wybiegu. W ten sposób Indonezja po raz kolejny trafiła na pierwsze strony światowych tabloidów z powodu wyszukanej formy nadużywania nikotyny. Dwa lata temu głośna była historia dwulatka wypalającego dziennie paczkę papierosów bez filtra. Dzisiaj jego miejsce dumnie zajęły małpy człekokształtne.

Według dyrekcji ogrodu zoologicznego powiedział dziennikarzowi Java Post, iż nawyk palenia papierosów pojawił się u orangutanów już kilka lat temu, wraz z podrzucaniem małpom popularnej używki przez zwiedzających zoo. Z czasem oba orangutany tak zasmakowały w nowym niezdrowym przyzwyczajeniu, iż nachalnie domagały się od gości zapalonych papierosów.

Szybko „zyskały popularność”, a część osób odwiedzała ZOO w Solo tylko i wyłącznie dla „palących” ludzi lasu, gdyż tak w dosłownym tłumaczeniu rozumieć należy nazwę Orang(człowiek) Hutan(las).

Poruszone nałogiem młodocianych małp media rozdmuchały szybko sprawę palaczy i na odzew organizacji ochrony zwierząt nie trzeba było długo czekać.
Ostro oprotestowano jawajskie zoo, co z kolei zmusiło dyrekcję placówki do przeniesienia obu orangutanów na przymusowy odwyk na zapleczu ogrodu zoologicznego.

Od tygodnia trwa karny detoks Toriego i Didika i wszystko wskazuje na to, że leśni chłopcy pierwszy głód nikotynowy mają już za sobą. Pozostaje jednak pytanie, jak sobie poradzą z pokusą po powrocie na wybieg?

Mimo iż zamontowano specjalne ostrzeżenia, by nie częstować małp papierosami, wszystkich odwiedzających upilnować się przecież nie da.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ludziom można wytłumaczyć czemu mają raka płuc i trzeba ich leczyć, a małpom niekoniecznie. Lepiej niech żyją w zdrowiu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest sprawiedliwe! Ludzie mogą palić a małpki nie.. Taką przyjemność im zabierają.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto dał im pierwszego papierosa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

... niesamowite :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słonia narkomana poddawano odwykowi link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świat ewoluował w ciągu dwóch lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mają jakieś ulubione marki? : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bierny Palacz
  • Bierny Palacz
  • 07.08.2012 08:17

Dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.