Facebook Google+ Twitter

Oranżeria 2007 zakończona

Zakończyły się XII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską ,,Oranżeria 2007". Trzy dni koncertów, zaproszone gwiazdy, warsztaty i wspaniała atmosfera - tego wszystkiego można było doświadczyć w Radzyniu Podlaskim.

Budynek Oranżerii w Radzyniu Podlaskim / Fot. Grzegorz BroniarczykW piątkowy wieczór 31 września wszystkich powitał dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, Zbigniew Wojtaś. O godzinie 20 rozpoczął się koncert wokalisty Marcina Różyckiego, który zaprezentował m.in. piosenki Marka Grechuty. Marcin Różycki ma na swym koncie wiele wygranych konkursów, m.in. nagrodę ,,Oranżerii". Charakterystyczny głos wokalisty oraz świetny zespół pozwolił słuchaczom przypomnieć sobie piosenki z repertuaru Marka Grechuty. O fakcie nieprzemijającej fascynacji Grechutą świadczyła zapełniona sala ROKiR-u.


Przewodniczący jury Ernest Bryll tryskał humorem... / Fot. Grzegorz BroniarczykUczestniczka przesłuchać konkursowym Monika Piotrowska z Kutna / Fot. Grzegorz BroniarczykW sobotę od godziny 14 trwały przesłuchania konkursowe. Przewodniczącym jury był znany wszystkim poeta, pisarz i krytyk filmowy, Ernest Bryll. Pierwszą nagrodę w tym roku zdobyła Gabriela Lencka z Warszawy. Na drugim miejscu znalazł się Jacek Gutry z Warszawy, a trzecią nagrodę otrzymał Marek Król z Biłgoraja. Nagrodę imienia Agaty Budzyńskiej otrzymała Joanna Mioduchowska.
Andrzej Sikorowski z córką Mają / Fot. Grzegorz BroniarczykNa zakończenie tego dnia, o godzinie 20 odbył się koncert Andrzeja Sikorowskiego, który wraz z córką Mają zaprezentował się radzyńskiej publiczności. Także tutaj publiczność nie zawiodła, śpiewając razem z artystą m.in. takie utwory jak: "Kap, kap płyną łzy", "Ale to już było", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa".
W niedzielne popołudnie odbył się koncert laureatów XII OSzPA, a o godzinie 19 zagrała grupa Witka Świątczaka, kończąc tym samym tegoroczną ,,Oranżerię".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.