Facebook Google+ Twitter

Orbitorun.pl - miejski portal społecznościowy po 48h od startu

Internet już od kilku lat rośnie w siłę, co zauważył rok temu także toruński magistrat. W kwietniu został ogłoszony niecodzienny konkurs na stworzenie portalu społecznościowego dla mieszkańców. Z jakim efektem? Przeczytajcie.

screen portalu społecznościowego - orbitorun.pl / Fot. orbitorun.plKonkurs został ogłoszony w toruńskiej prasie 4 kwietnia 2009 roku, a środki maksymalne jakie były przeznaczono to ponad ćwierć miliona złotych. Z tej sumy 75 tysięcy na start serwisu oraz pierwszy rok działalności, reszta na kolejne dwa lata funkcjonowania.

Zwycięską instytucją pozarządową okazała się Fundacja Stabilo, która postanowiła wykonać go łącznie za 211 tys zł. Powstała ona w 2007 roku i jest znana już z prowadzenia innego toruńskiego serwisu kulturalnytorun.pl. Za stronę techniczną portalu społecznościowego http://www.orbitorun.pl odpowiedzialna jest JW Web Development.

Wystartował on oficjalnie 4 lutego około godziny 16, czyli cztery godziny po prapremierze przeprowadzonej dla środowiska dziennikarskiego, która odbyła się w budynku Centrum Sztuki Współczesnej. Dzisiaj jest sobota, 6 lutego, czyli prawie 48 godzin od startu serwisu, więc postanowiłem przyjrzeć się inwestycji, która pochłonęła duże pieniądze z miejskiej kasy.

Serwis oprócz ciekawego logo oraz jednego działu "Twój pomysł dla miasta" nie odróżnia się niczym szczególnym od znanych nam serwisów społecznościowych. Wspomniany dział na pewno jest czymś przydatnym, gdyż każdy z użytkowników może podsumować swoje koncepcje oraz oddawać głosy. Tymi z największą ilością przyjrzą się toruńscy włodarze. Natomiast co do strony statystycznej, w chwili pisania tego artykułu zarejestrowanych było ponad 350 użytkowników, aktywnych grup: 60, pomysłów dla miasta: 20, tematów na forum: 34.

Podsumowując można stwierdzić, że portal na pewno jest czymś przydatnym dla miasta starającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Na chwilę obecną jednak szata graficzna stoi na niskim poziomie, w porównaniu do stron innych miast, głównie zagranicznych i to należałoby poprawić w pierwszej kolejności. Widać także brak mechanizmu anty-floodowania, szczególnie w ogłoszeniach i forum.

Źródło: http://www.pomorska.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.