Facebook Google+ Twitter

Order Moherowego Beretu, czyli Rydzyk wręcza

Jest wiele przyczyn, dla których Tadeusz Rydzyk przejdzie do historii. Jedną z nich jest ustanowienie przez niego orderu moherowego beretu, którym zdążył już wyróżnić jednego z zasłużonych. No cóż, są różne historie.

Tuba prokatolickiej propagandy - „Nasz Dziennik”, może mieć powody do dumy. Udzielający się w tym medium toruński filozof, publicysta i felietonista – Bogusław Wolniewicz, profesor zresztą, otrzymał nie lada odznaczenie. Mianowicie jako pierwszy w historii wszechświata, został kawalerem orderu... moherowego beretu!

Odznaczenie wręczył sam ustanawiający order – Tadeusz Rydzyk, ojciec zresztą. Uroczystość nadania tego przywileju miała miejsce na antenie TV Trwam, a wyróżniony orderem Bogusław Wolniewicz, z dumą pierś ozdobioną tym kuriozum prężył, nakazując operatorowi kamery cudaczność tą filmować. Prof. Wolniewicz ręką wskazując na ów order, mówił: Moherowy berecik. Jestem z niego dumny.

Ponoć profesor zasłużył sobie na tę dworskość – bohaterską postawą w bitwach ideologicznych.
Profesor pochwalił się jeszcze innymi odznaczeniami państwowymi, w tym krzyżami oficerskimi, ale jak stwierdził, order moherowego beretu ceni sobie najbardziej, gdyż to jest „robota ręczna”.
Poza ogólnikowym powodem jak – wojny ideologiczne, nie udało się sprecyzować za co dokładnie order ten przyznano. Należy się jednak domyślać, że wojny te pochłonęły wiele ofiar, bo przecież takich orderów nie przyznaję się za nic.

Zainspirowany władczą i monarchistyczną postawą Rydzyka, także ustanowiłem order, na którego awersie będzie czoło, zaś na rewersie koło. Symbolizować on będzie jedno z moich ulubionych haseł: Weź koło i pierdyknij się w czoło! Pierwszym który zostanie nim wyróżniony, będzie Tadeusz Rydzyk. Jak tylko oczywiście dorobię się własnej TV.

Źródło: http://www.glosrydzyka.blox.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sergiusz Aleksandrowicz
  • Sergiusz Aleksandrowicz
  • 10.11.2010 22:29

Musi trzeba siem pokajać, tate redzyka we w pazur walnąć (młotem) na kolanach do onej perfumeryi lubo tyż szambiarką zajechać ..... ze z fasonem. Nie ma co siem śmiać, zima ostra idzie jak zapodają, berecik przydać siem może ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z łojcem Rydzykiem i z Redemptorystami proponuję ostrożność, mają władzę nad samym Panem Bogiem, z której większość wyznawców kościoła moherowo katolickiego nie zdaje sobie nawet sprawy.

Założyciel zakonu, Alfonso Liguori, (1696 – 1787) w podręczniku dla kapłanów katolickich tak pisał o władzy katolickiego kapłana nad ciałem Pana Jezusa:

“Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąk w postaci sakramentu…
Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM (”To jest ciało moje”) – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…
Z artykułu: Władza Redemptorystów (i katolickich kapłanów) nad Panem Bogiem
http://husyta.wordpress.com/2009/06/01/wladza-redemptorystow-nad-panem-bogiem/

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to nader ciekawa sprawa.Ciekawe czego się jeszcze dowiemy i co nowego wymyśli Ojciec Dyrektor

Komentarz został ukrytyrozwiń

doskonałe hasło Mariusz - czy dostane akredytację na ten moment od Ciebie - bo będzie to "wiekopomna chwila"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.