Facebook Google+ Twitter

"Ordonka – dziewczyna z Woli" w Teatrze Rampa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-25 14:58

Ze stu twarzy tej niezwykłej indywidualności my odsłonimy przed Państwem zarówno te znane, jak i te zaskakujące.

 / Fot. Klub Rampa / Fot. Klub RampaKlub Artystyczny Rampa zaprasza 1 czerwca 2012 o godz. 20 na spektakl muzyczny „Ordonka - dziewczyna z Woli”. Czas trwania, ok. 1 h 45 min.

Hanka Ordonówna, gwiazda przedwojennego kabaretu i kina, którą każdy kojarzy nierozerwalnie z dwiema piosenkami: "Na pierwszy znak" i "Miłość Ci wszystko wybaczy". W repertuarze Ordonki było jednak znacznie więcej znakomitych utworów, zarówno lirycznych, jak i komicznych, zaś jej życie stanowić by mogło najbardziej niesamowity scenariusz ze wszystkich.

Ze stu twarzy tej niezwykłej indywidualności my odsłonimy przed Państwem zarówno te znane, jak i te zaskakujące. Będzie więc Ordonka - prosta, acz sprytna dziewczyna z warszawskiej Woli, będzie Ordonka kreująca postaci ze szmoncesów żydowskich, nie zabraknie też oczywiście Ordonki - artystki, wykonującej swe wielkie szlagiery o miłości. Zaprezentujemy też wiersze jej autorstwa z tomiku „Piosenki, których nigdy nie śpiewałam” oraz fragmenty niepublikowanych wspomnień, listów i pamiętników. Będzie coś do śmiechu i coś na lirycznie, gwarą wprost z ulicy, i na poetycznie, dla starszych i dla młodszych, dla mężczyzn, dla damy, a więc... 

Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno
Scenografia: Beata Paruch
Aranżacja i akompaniament: Dawid Ludkiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.