Facebook Google+ Twitter

Ordonka w "Etiudzie"

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza miłośników Melpomeny na kolejne spotkanie teatralne. Tym razem będzie to spektakl muzyczny "Ordonka. Miłość ci wszystko wybaczy" w wykonaniu Marii Meyer.

Plakat do spektaklu w wykonaniu Marii Meyer / Fot. www.mck.ostrowiec.plKim była Hanka Ordonówna (właściwie: Anna Maria Pietruszyńska, używająca również pseudonimu Weronika Hort) - chyba nikomu nie trzeba przypominać. Któż nie słyszał przebojów, takich jak "Trudno", "Szczęście raz się uśmiecha", "Na pierwszy znak" czy "Miłość ci wszystko wybaczy"...

Pod tym tytułem w 1981 r. Janusz Rzeszewski nakręcił biograficzny film o tej aktorce, piosenkarce i tancerce. W jej rolę wcieliła się wówczas Dorota Stalińska. W spektaklu, który zaprezentowany zostanie w sali kina "Etiuda" w Ostrowcu słynną Ordonkę zagra Maria Meyer, jedna z wybitniejszych polskich śpiewających aktorek (m.in. nagradzana na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), twórczyni własnego teatru Ma Scala.

Spektakl wyreżyserował Jan Maciejowski, kostiumy i choreografia są dziełem Jerzego Rudzkiego, choreografię opracował Henryk Konwiński, a aranżacje - Andrzej Marko. Artystce towarzyszy na scenie trzyosobowy zespół muzyczny. Spektakl odbędzie się się w niedzielę, 27 kwietnia o godz. 17. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w ostrowieckim MCK lub kinie "Etiuda".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.