Facebook Google+ Twitter

Ordynator z piotrkowskiego szpitala podejrzewany o korupcję

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskegom zatrzymali ordynatora z tamtejszego szpitala wojewódzkiego. - Lekarz podejrzewany jest o uzależnianie wykonania zabiegów od wręczania korzyści majątkowych - mówi starsza posterunkowa Małgorzata Para.

59-letni mieszkaniec Łodzi, zatrudniony na stanowisku ordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim - został zatrzymany w swoim domu przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Podejrzewany jest o łapówkarstwo. - Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych przedstawiła mu policja, a w tej chwili przesłuchiwany jest przez prokuratora w charakterze podejrzanego - informuje Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Z zebranych przez policję materiałów wynika, że w okresie między sierpniem 2004 i listopadem 2006 zatrzymany ordynator uzależniał wykonanie zabiegów medycznych od wręczenia mu łapówki. Przyjąć miał w sumie 2.800 złotych. - Sprawę uważamy jednak za rozwojową - podkreśla Małgorzata Para, rzecznik piotrkowskiej policji.
Faktu zatrzymania ordynatora nie chciał na razie komentować Arkadiusz Wardziński, zastępca dyrektora Szpitala ds. lecznictwa. - Zostaliśmy o zatrzymaniu oficjalnie powiadomieni przez policję, ale żadnych decyzji w sprawie naszego pracownika jeszcze nie podejmowaliśmy - powiedział tylko. Jego zdaniem, z decyzjami poczekać trzeba co najmniej do poniedziałku. - Musimy być przekonani - dodał - że są dowody wskazujące na winę lekarza.
W tej chwili oddziałem kieruje zastępca ordynatora. - Jak zawsze w sytuacji, gdy ordynator bierze na przykład dzień urlopu - podkreśla Wardziński. A prokuratura jeszcze dzisiaj zdecyduje, czy wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie ordynatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PLUS za dobry i przede wszystkim lokalny artykuł.. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.