Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17297 miejsce

Orędzie Benedykta XVI na Nowy Rok. "Pokój wciąż jest celem"

Ojciec Święty wystosował orędzie na XLV Światowy Dzień Pokoju, który przypada 1 stycznia 2012 r. "Pokój jednak nie jest tylko darem, który należy przyjąć, lecz jest także dziełem, które trzeba tworzyć" - podkreśla Benedykt XVI.

Papież Benedykt XVI po raz kolejny wzywa do pokoju na świecie. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Benedykt_XVI"Początek nowego roku, którym Bóg obdarza ludzkość, jest dla mnie zachętą do złożenia wszystkim, z wielką ufnością i miłością, specjalnych życzeń, aby okres, który mamy przed sobą, obfitował w rzeczywistą sprawiedliwość i pokój" - pisze w orędziu papież Benedykt XVI.

Papież nie ucieka od problemu kryzysu. Pisze, że w mijającym już roku "narosła frustracja z powodu kryzysu, gnębiącego społeczeństwo, świat pracy i gospodarkę". Benedykt XVI wskazuje też na przyczyny tego kryzysu - twierdzi, że jego korzenie mają przede wszystkim charakter kulturowy i antropologiczny.

"Odnosi się wrażenie, że całun ciemności spowił nasze czasy i nie pozwala zobaczyć blasku światła dziennego"- uważa papież. Podkreśla jednocześnie, że serce człowieka oczekuje na światło, na poprawę sytuacji.

Papież swoje orędzie poświęca głównie problemom młodych. Zaznacza, że chce przedstawić je w perspektywie wychowawczej, gdyż jest przekonany, że młodzi mający skłonność do idealizmu, mogą dać światu nową nadzieję.

Benedykt XVI kieruje słowa również do rodziców, rodzin i wszystkich osób zajmujących się wychowaniem, formacją, a także do odpowiedzialnych za różne dziedziny życia religijnego, społecznego, politycznego, gospodarczego, kulturalnego oraz za przekaz. "Poświęcanie uwagi światu młodzieży, umiejętność słuchania jej i doceniania jest nie tylko szansą, ale podstawowym obowiązkiem całego społeczeństwa, w perspektywie budowy przyszłości opartej na sprawiedliwości i pokoju"- zaznacza papież.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z pewnością wszyscy czekamy na to światło, a nadzieja zawsze jest z nami i z młodymi.
"A na ziemi pokój ludziom dobrej woli".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.