Facebook Google+ Twitter

Orędzie Bronisława Komorowskiego w 10. rocznicę przystąpienia Polski do UE

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-05-01 22:03

Wczoraj minęła 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji prezydent Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Narodu.

 / Fot. By Wojciech Grzędziński (Strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], viPolska może spojrzeć w minione 25 lat, od odzyskania wolności, i dokonać swoistego bilansu. – Warto zatem rozejrzeć się dookoła, bo niemal wszędzie możemy zobaczyć liczne ślady wielkiej, dobrej zmiany. Ta zmiana dokonała się naszymi rękami i dzięki naszej pracy - powiedział Prezydent.

W przemówieniu nawiązał również do ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w Rzymie - Jestem pewien, że wielu z nas przeżywając doniosłe chwile uroczystości kanonizacji wielkiego Polaka Jana Pawła II wspominało także Jego słowa wypowiedziane w Parlamencie Europejskim i w polskim parlamencie, gdy upominał się o nasze prawo do uczestniczenia w wielkim procesie zjednoczenia Europy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

2 maja z okazji Dnia Flagi na Krakowskim Przedmieściu prezydent Komorowski otworzył wystawę poświęconą polskim lotnikom link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.