Facebook Google+ Twitter

Orędzie prezydenckie czy cyrk?

Właśnie przed chwilą byłem świadkiem "orędzia" prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Myślę, że płacz byłby bardziej odpowiedni.

To, co zobaczyliśmy w naszych telewizorach zakrawa na kpinę. Słowa prezydenta, uświetnione podkładem muzycznym i obrazami, które miały nam pewnie pokazać, co prezydent miał na myśli. Uśmiałby się nawet Andrzej Batko - specjalista od języka wpływu i manipulacji. Żenada to słabe określenie tego cyrku.

Prezydent chciał całej Polsce pokazać, że Unia Europejska to banda pedałów i antychrystów a on stoi na straży moralności naszego katolickiego kraju. Zrobić to chciał przy pomocy tanich chwytów marketingowych i używając pseudo-technik manipulacji. Każde słowo prezydenta ubarwione było odpowiednim obrazem. Gdy słyszeliśmy, że traktat chce równouprawnienia, mogliśmy zobaczyć ujęcie przedstawiające ślub pary homoseksualnej, gdy prezydent mówił o prawach własności ujętych w traktacie, w tle Erika Steinbach rozmawiała z kanclerz Niemiec (zapewne o masowych żądaniach zwrotu niemieckiej własności na terenie Polski).

Może to język, który przemawia do ćwierćinteligentów i ludzi umysłowo ograniczonych, jednak mnie całe to przedstawienie obraziło. Jak głowa państwa może serwować nam coś takiego? Jak głowa państwa, wykorzystując swoje prawo do wygłoszenia orędzia, może stworzyć reklamówkę (słabą) poglądów partii jedynie słusznej? Dla mnie to skandal. Obraza instytucji Prezydenta Rzeczpospolitej i kpina z tego najwyższego urzędu.

Pisać by można na temat tego orędzia wiele. Specjalnie jednak nie poruszam tu meritum sprawy - poglądów na temat traktatu - chcę, by one pozostały w tyle. Nie chodzi w moim tekście o poglądy - chodzi o to, do jakiego dna doszliśmy, do czego gotowi są posunąć się politycy, aby przekonać (?) nas do swoich racji. Prezydent posunął się krok za daleko. Ośmieszył siebie, a mnie - mieszkańca tego kraju - obraził. Czuję niesmak jakiego już dawno nie czułem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

W cyrku czasem bywa śmiesznie, to zaś była czystej wody tragedia i żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

xiaoju=>Fakt, że ciągle dzwonił do brata nieco kwestionuje zdanie, że kształt traktatu to wyłącznie Jego zasługa (nie cytuję).
A drugie zdanie, to zwykłe stwierdzenie, a nie argument.

"Łopatologią stosowaną" był kształt całego nagranego wystąpienia, tendencyjne wykorzystanie podkładu muzycznego, mapy Polski z lat 30-tych itd. Tworzenie zagrożenia, którego nie ma, dla uzasadnienia własnej władzy. To się nazywa przemoc symboliczna.

Trzeba być bardzo słabym w swym patriotyzmie, aby wyłącznie od istnienia państwa uzależniać trwanie polskości. Nie rozumiem tej walki PiS-u, tak jak nigdy nie zrozumiem żadnej ideologii wykluczającej wolność, swobodę i prawo człowieka do samostanowienia (oczywiście tak długo, jak długo nie narusza to dobra innego).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunąłem dwa komentarze Kaczorynki. Powód: powtórzenie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2008 23:23

M.A.T.: wyjaśnij mi proszę jaką wagę mają te argumenty:

'Ale czy to nie przypadkiem w trakcie negocjacji nad traktatem, nasz panujący z bożej łaski prezydent co chwila dzwonił do brata?' i ten:
"Jednak trzeba powiedzieć szczerze, że w PiSie (to znaczy, chciałem powiedzieć w niezależnej Kancelarii Prezydenta) się uczą, żeby nie pozwolić na wystąpienia "na żywo" prezydenta; przynajmniej jest pewność, że się nie pomyli ani nic nie chlapnie od siebie."

bo mnie wydają się zupełnie nieistotne z punktu widzenia dobra kraju.

poza tym przemawiasz językiem nienawiści zamiast podać jakieś konkretne argumenty- w którym momencie Lech zastosował łopatologię stosowaną? i co takiego powiedział co byłoby sprzeczne z dobrem Polski? czy Twoim zdaniem walka o suwerenność w niektórych dziedzinach (abstrahując juz od poglądów Lecha na gejów) jest działąniem na niekorzyść czy na korzyść naszego państwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzyjcie TO:

http://superstacja.tv/758e7efdd2f2b004434cc0335c32e0a4,video,show

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2008 23:12

rahul: bardzo jestem ciekawa w jaki sposób prezydent złamał w orędziu konstytucję.

poza tym absolutnie nie uważam się za mohera, nie słucham Radia Maryja, i czuje wielką niechęć do Rydzyka, ale wolę już być zaliczana do tego grona, niż do grona osób, które bezkrytycznie przyjmują i przejmują wszystko, co tylko płynie z ust inteligentów z PO lub z oświeconej Europy. przypomnę tylko że inteligencja i prezencja nie stanowi o mądrości człowieka. 'język nienawiści' obrażanie, antyeuropejskość, moherowość i inne określenia działania Pisu i prezydenta są tak mało istotnymi zlepkami słów wobec prawdziwego działania tych osób, że zdumiewa fakt tak totalnego zaślepienia narodu, któremu jak widac wystarczy jedynie język przyjaźni, uśmiech i pozytywne nastawienie (nie poparte w żaden sposób czynami), aby poprzeć pomysł całkowitego podporządkowania naszego suwerennego dotąd kraju - ludziom, którzy - jak pokazuje historia - nie raz i nie dwa razy nas zawiedli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Montażem tego widowiska zajął się Jacek Kurski.
Chociaż czy ja wiem czy on strzelił sobie w stopę? Myślę, że u swoich wielbicieli tym klipem sobie zaplusował

Komentarz został ukrytyrozwiń

M.A.T. "Ale czy to nie przypadkiem w trakcie negocjacji nad traktatem, nasz panujący z bożej łaski prezydent co chwila dzwonił do brata?"

Tak, to była najdłuższa,nocna, telefoniczna konferencja swiata (bo i tlumacz musiał być)po ktorej nastapiło ogloszenie najwiekszego polskiego sukcesu braci nieanglojęzycznych.

A prezydenckie przemówienie z ambony skomentował ks Sowa w radio Zet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2008 09:28

Uważaj pjomaju, bo od obrażeń można niechcący zejść z tego świata. Nie obrażaj się nazbyt często, bo będę tęsknił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

żenua, kto go namówił do strzelenia sobie w stopę? DJ Rydzyk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.