Facebook Google+ Twitter

Orędzie prezydenta: Potrzebujemy solidarności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 10:39

Prezydent Lech Kaczyński wezwał rząd do podjęcia skoordynowanych i skutecznych działań w celu naprawy polskiej gospodarki.

W orędziu, wygłaszanym na forum Sejmu, prezydent zwrócił uwagę, że skutki globalnego kryzysu są coraz bardziej widoczne w Polsce. Odczuwają je zarówno przedsiębiorcy i osoby czynne zawodowo, jak i emeryci.

Lech Kaczyński podkreślił, że prawdy o kryzysie nie wolno ukrywać przed społeczeństwem. Opozycja nagrodziła ten fragment wystąpienia brawami.

Prezydent powiedział, że tegoroczny budżet został oparty na nierzetelnych przesłankach i rozmija się z rzeczywistością. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, od 2008 roku jego wykonanie szwankuje, gdyż rząd nie jest w stanie zrównoważyć wydatków i dochodów.

Prezydent przypomniał, że obecnie deficyt osiągnął 12 mld złotych, a więc zwiększył się dwukrotnie. Według Lecha Kaczyńskiego pod koniec roku niedobór w kasie publicznej może sięgnąć 40 miliardów. - Ani Sejm ani społeczeństwo nie wie, jak rząd zamierza wypełnić brakującą lukę - podkreślił mówca.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.