Facebook Google+ Twitter

Orędzie przednoworoczne...

...Czyli wszystko, czego szczerze nie życzę obywatelsko-dziennikarskiej społeczności w nadchodzącym, kolejnym już i zapewne nie ostatnim nowym roku.

W przeddzień nowego 2011 roku, stanowiącego początek kolejnej dekady XXI wieku, musimy zastanowić się jaką rolę spełniać ma nasza społeczność w najbliższej przyszłości. Stoją bowiem przed nami ogromne wyzwania. Wagi i znaczenia tych problemów nie trzeba szerzej uzasadniać i wyjaśniać, ponieważ stałe zabezpieczenie informacyjno-programowe naszej społecznej działalności spełnia już jakże istotną rolę w kształtowaniu kierunków postępowego wychowania obywatelskiego.

Koleżanki i Koledzy!

Nakreślenie i późniejsza realizacja zadań programowych i ideowych wymaga sprecyzowania i określenia postaw członków naszej społeczności wobec wyzwań stawianych przez XXI wiek i jego drugą już dekadę. Praktyka dnia codziennego niezaprzeczalnie dowodzi, że dalszy rozwój najróżniejszych form obywatelskiej działalności pociąga za sobą proces wdrażania i unowocześniania odpowiednich warunków aktywizacji społeczeństwa w dziedzinach dlań najważniejszych.

Nie zapominajmy jednak, że tylko konsultacja z szerokim aktywem członków naszej społeczności spełnić może ważne zadanie w wypracowaniu postaw Dziennikarzy Obywatelskich wobec wymagań stawianych przez rzeczywistość otaczającego nas świata oraz służby obywatelskiej, jaką na co dzień wykonujemy. Podobnie stały wzrost ilości i nieustanna zmiana zakresu naszej aktywności powoduje docenianie wagi systemu powszechnego uczestnictwa w życiu społeczno-obywatelskim, nie tyle naszej społeczności, ale całego przecież kraju.

Na potwierdzenie powyższych tez, przytoczę kilka oto znamiennych - i jakże ważnych z perspektywy naszego obywatelskiego czynu - liczb: 6, 9, 15, 440, 698 i najważniejsza, stanowiąca niemalże sedno całej sprawy: 853 proc. w skali.

Towarzysze i Towarzyszki!

Różnorakie i bogate doświadczenia w dziedzinie rozwoju postaw obywatelskich, wzmacnianie i rozwijanie i równoczesna postępowa modernizacja naszych obywatelskich struktur oraz zastosowanie nowego modelu działalności organizacyjnej umożliwi nam w większym stopniu tworzenie i - zgodne z bieżącymi trendami społeczno-cywilizacyjnymi - aktualizowanie, odpowiadającego obecnym potrzebom naszej społeczności, systemu szkolenia dziennikarsko-obywatelskiej kadry. Głęboko wierzę, że wyższe założenia ideowe, a także troska o wspólne dobro, a szczególnie większy zakres szkolenia nowych kadr dziennikarskich pomogą w przygotowaniu i realizacji nowych form oddziaływania i szczegółowego modelu rozwoju, tak dla ogólnego naszego obywatelskiego aktywu, jak i dla całego kraju.

No, to jak?! Pomożecie?!


P.S. Jeśli dotrwałeś do końca orędzia, to szczerze gratuluję, życząc jednocześnie, ażeby wraz z powyższym tekstem wyczerpał się limit przyszłorocznych bredni, jakimi raczą nas przez cały rok politycy i pseudo-intelektualiści w prasie, internecie i telewizji. Szczęśliwego i trzeźwego nowego!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Proponuje zająć sie tym co dziś zmieniło się w przepisach o finansach. Ważne dla emerytów i pracodawców. Bardzo !!
tu :
http:/wyborcza.biz/biznes/1,100896,8873942,Ustawa_o_finansach_publiczny ch___cios_w_pracujacych.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
A. A.
  • A. A.
  • 27.12.2010 21:34

Rewelacja. Powinno być na pierwszej stronie "Wiadomości 24" jako wstępniak redakcyjny. Doskonale pasuje do portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dotrwałam. Spojrzałam na ilość stron. Dobrze, że takie krótkie, bo już miałam zrobić klik :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taak, taak, ten język coś mi przypomina :)))
Szczęśliwego Tomku!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.12.2010 14:45

Zastanawiałem się, czy nie są to wybrane fragmenty tez zjazdowych PZPR. Ale dobrnąłem do końca :))
Gratuluje pomysłu na materiał.
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...i trzeźwego nowego!"
Nigdy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.