Facebook Google+ Twitter

Orest Lenczyk: "Dajmy jeszcze czas Mateuszowi Cetnarskiemu"

Trener Śląska Wrocław w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" dzieli się spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji w jego drużynie.

 / Fot. Op, licencja CC 3.0Orest Lenczyk powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że wierzy, iż Mateusz Cetnarski pokaże na co go naprawdę stać już w rundzie wiosennej. Zapewnił również, że nie stawia sprawy w ten sposób, że albo zagra lepiej na wiosnę, albo pożegna się ze Śląskiem.

Lenczyk powiedział też kilka słów na temat nowego nabytku zespołu, lewego obrońcy Patricka Mraza, który przyszedł ze słowackiej Ziliny: "To jest wojownik, takich nam trzeba" - charakteryzuje go trener Śląska.

Śląsk jest jeszcze łączony z takimi nazwiskami jak: Micanski, Sobiech czy Klich, czyli piłkarzami obecnie reprezentującymi barwy klubów z Bundesligi. Lenczyk tutaj zapewnia, że kluba na pewno nie zainwestuje ogromnych pieniędzy w ciemno: "Weźmy takiego Micanskiego. Przecież on w Niemczech zarabia ogromne pieniądze (około 400 tys. euro rocznie – przyp. red.). Szanuję jego umiejętności, ale nie mam zamiaru wsadzać do szatni zawodnika, który mi ją zdemoluje" - mówi Lenczyk.

Druga linia Śląska stanowiła do tej pory o sile zespołu. Jednak Lenczyk nie jest z niej do końca zadowolony; trener Śląska ma tu głównie na myśli skrzydłowych, którym, według niego, brakuje odwagi: "Denerwuje mnie, gdy dojeżdżają do 30. metra od bramki rywala i zamiast przeć dalej, wygrać pojedynek, nagle stają. Jakoś rywale to potrafią: niektórzy jadą tak do linii końcowej i nas demolują. Trochę takich meczów było. Stale mam to przed oczami" - tłumaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.