Facebook Google+ Twitter

Orest Lenczyk na tropie Schwarzeneggera

Co łączy nowego trenera Zagłębia Lubin, Oresta Lenczyka, z Arnoldem Schwarzeneggerem? Zobaczcie!

Arnold Schwarzennegger w jednym ze swoich filmów powiedział słynną kwestię: I’ll be back. Nasz bohater może nie ma 45 centymetrów w bicepsie, nie dźwigał nigdy 150 kilogramów na klatę i nie biegał z karabinem maszynowym w jednej dłoni, z granatem w drugiej i z nożem w zębach. Jednak do tej jednej kwestii może sobie rościć pełne prawo. No bo kto inny jak nie powracający wciąż Orest Lenczyk mógł sobie pozwolić na ciągłe powtarzanie tych słów?

Orest Lenczyk zaczynał swoją trenerską przygodę z ekstraklasą w 1976 roku, obejmując Wisłę Kraków. Wcześniej był asystentem trenera „Białej Gwiazdy”, a jeszcze wcześniej pełnił funkcje II trenera w Stali Mielec. Zanim jednak objął krakowski zespół miał już na swoim koncie prowadzenie Karpat Krosno i Siarki Tarnobrzeg, więc gdyby dobrze policzyć ile lat jest on na trenerskiej karuzeli to wyjdzie nam imponujący wynik – 43 lata! W tym czasie słynny „Oro Profesoro” zmieniał pracę dokładnie 22 razy (nie licząc pracy asystenta). To na pewno jest jakiś rekord, przynajmniej w polskiej rzeczywistości. Ale przejdźmy do rzeczy.

Dlaczego opiekę nad lubińskim zespołem powierzono trenerowi, który w grudniu skończy 71 lat? To proste: Nikt nie potrafił złapać piłkarzy za jaja i zmusić ich do wytężonej pracy. Lenczyk swoją osobą daje gwarancję dyscypliny a wszystko wskazuje na to, że właśnie dyscyplina jest w tej drużynie najbardziej pożądana. O tym, że w szatni "Miedziowych" w ostatnich latach nie układało się najlepiej wiedzą już nie tylko ci, którzy są najbliżej klubu. Ale niech się nikomu nie wydaje, że Lenczyk złapie piłkarzy niczym wszechpotężny siłacz i zacznie ich wyrzucać z pokładu jednego po drugim, dając szansę młodszym i bardziej podporządkowanym grajkom. Orest Lenczyk weźmie odpowiedzialność na siebie, będzie podejmował niepopularne decyzje (pewnie nie wstawi w bramkę przegubowca, ale wymyśli coś równie oryginalnego) i skupi na sobie uwagę mediów. A piłkarze? W takich warunkach pozostanie im tylko skupić się na ciężkich treningach a efekty przyjdą w trakcie meczu.

Kibice w Lubinie mają za złe zawodnikom, że ci nie angażują się w stu procentach w każdy mecz. Nazywają ich żelusiami i panienkami − a to jedne z łagodniejszych określeń. Wiadomość o zatrudnieniu Lenczyka była dla nich jak informacja o transferze bardzo drogiego piłkarza. Najbardziej wyrazisty komentarz był następujący: BOŻE!!! DZIĘKUJEMY ZA LENCZYKA!
Prawdą jest, że można zastanawiać się nad warsztatem "Oro Profesoro", można mieć wątpliwości co do wyników osiąganych ze Śląskiem Wrocław po zdobyciu mistrzostwa Polski, do wypowiedzi, jakich Lenczyk udzielał wówczas na konferencjach prasowych, można zarzucać przestarzałe metody pracy, zły dobór krawata albo noszenie skarpetek made in China. Jednak w przypadku każdej nominacji pojawiają się setki pytań, na które odpowiedź dadzą wyniki. Nie zmienia to faktu, że piłkarze Zagłębia powinni teraz dostać ożywczego kopa. Takiego, po którym można zareagować tylko w jeden sposób - sportową złością.

Futbol nie jest dla panienek - nawet jeśli grają kobiety to widać w ich poczynaniach wolę walki. Ci, którzy nie będą chcieli pracować z Lenczykiem, a wiadomo, że będzie to wręcz katorżnicza praca, powinni jak najszybciej zastanowić się nad odwieszeniem butów na kołek. A więc Panowie lubinianie, walczycie nie tylko o chwałę Zagłębia Lubin, nie tylko o punkty w lidze, ale też o swoją reputację. I właśnie dlatego zatrudnienie Lenczyka jest strzałem w dziesiątkę − stawia to piłkarzy pod ścianą. Albo pracujecie ze Schwazenneggerem, albo oglądacie go w telewizji i wyobrażacie sobie, że jesteście prawdziwymi mężczyznami.

http://www.futbolplanet.com.pl/read/56Orest Lenczyk na tropie Schwarzeneggera - Futbolplanet.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.