Facebook Google+ Twitter

Orest Lenczyk zwolniony z Śląska Wrocław!

Po wczorajszej klęsce Śląska z Hannoverem 96 władze klubu postanowiły rozstać się z trenerem drużyny, Orestem Lenczykiem.

 / Fot. Roger Gorączniak/Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.O zwolnieniu Lenczyka mówiło się w mediach od dawna. Kontrowersyjny trener miał problemy ze znalezieniem wspólnego języka ze swoimi piłkarzami.

Warto pamiętać, że Lenczyk przejął Śląska, kiedy ten znajdował się w strefie spadkowej i zakończył sezon z wicemistrzostwem Polski. W następnym cieszył się już z tytu mistrza Polski.

Kto będzie jego następcą? Jest wśród kogo wybierać; Michniewicz, Skorża, Kafarski, Sasal, Kasperczak, czy Jacek Zieliński - ci wszyscy trenerzy są bezrobotni. No i jest jeszcze do wzięcia Ryszard Tarasiewicz, który kocha Śląsk ponad życie. Na razie tymczasowym szkoleniowcem został Paweł Barylski.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Trener również słaby - przez tyle sezonów tylko 2 mistrzostwa kraju? Nie można grac u siebie, na pięknym i dużym stadionie, piłki defensywnej i szarpanej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawi mnie uzasadnienie decyzji o zwolnieniu trenera. Lenczyk być może i nie jest trenerem światowego formatu, ale na naszą ligę był wystarczająco dobry. gdy przejmował klub po Tarasiewiczu Śląsk podpierał końcówkę tabeli z tendencją do spadku. Jeszcze w tym samym sezonie wywalczył wicemistrzostwo, aby rok później zdobyć mistrza kraju. Dodatkowo obecny skład pozwolił na wygranie z Legią w Superpucharze. Niepowodzenia Śląska na europejskich stadionach były bardzo łatwe do przewidzenia. Po tych przegranych meczach od razu zwalnia się trenera. A przecież każdy wiedział, ze szanse Śląska na europejskie podboje są iluzoryczne, jak każdej innej drużyny w tym kraju.

Teraz przyjdzie Smuda ale inny magik i piłkarze Śląska zaczną wygrywać wszystkie spotkania? Kiedyś bajki zaczynały się od słów: dawno , dawno temu... teraz od słów: przyjdzie nowy, będzie lepiej. No to pożyjemy - zobaczymy. A panu Orestowi wszyscy sympatycy Śląska Wrocław bardzo dziękują za pracę i serce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 31.08.2012 20:53

Współczuję trenerowi,z materiału cienkiego:kożucha się nie uszyje!!! Czas pożyć na emeryturze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.