133511 miejsce

Organika Budowlani Łódź - Centrostal Bydgoszcz

1 marca w spotkaniu kończącym 16. kolejkę rozgrywek Plus Ligi Kobiet Organika Budowlani Łódź podejmowała Centrostal Bydgoszcz.

Pierwszego seta dobrze rozpoczęły gospodynie, które świetnie grały zagrywką. Przy stanie 8:5 na podwójnym bloku została zatrzymana Ewa Kowalkowska i zdobyły 9. punkt. Dobre spotkanie rozgrywała Katarzyna Zaroślińska , która atakowała z sytuacyjnych piłek. Bydgoszczanki straciły 5 punktów z rzędu. Przy stanie 12:6 Katarzyna Bryda zaatakowała w aut. Ewa Kowalkowska posłała bardzo mocno i łodzianki prowadziły już tylko 13:8. Następnie Katarzyna Zaroślińska skierowała piłkę w aut i trener Wiesław Popik poprosił o czas przy stanie 13:9. Wystarczył atak ze środka Dominiki Kuczyńskiej i łodzianki prowadziły już tylko 3 punktami 13:10. Po ataku Karoliny Kosek na 2. przerwę techniczną gospodynie schodziły prowadząc 16:10. Katarzyna Bryda zagrała piłkę w taśmę. Bardzo dobra obrona Ciesielskiej. Efektowny atak Zaroślińskiej , która wykorzystała blok. Przy stanie 18:11 Ewa Kasprzyk zaatakowała w aut. Joanna Kuligowska zaatakowała po bloku w aut i było 18:14. Przy stanie 19:15 trener Organiki poprosił o czas. Łodzianki wygrały pierwszą partię 25:17 po ataku ze środka Julii Shelukhiny.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia łodzianek. Po ataku Joanny Kuligowskiej bydgoszczanki doszły rywalki na 2 punkty. Przy prowadzeniu gości Luana De Paula zaatakowała ze środka i było 9:10. Na zagrywkę skierowała się Marta Pluta i zaserwowała asa, w ten sposób doprowadziła do remisu 10:10. Dalsza gra to wymiana punkt za punkt. Przy stanie 12:11 Karolina Kosek zaatakowała ze skrzydła. Następne oczko na swoim koncie zapisała Luana De Paula i łodzianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Piotr Makowski poprosił o czas. Marta Pluta wystawiła piłkę w trudnej sytuacji i koleżanka z zespołu zdobyła punkt. Na drugą przerwę techniczną podobnie jak w pierwszej partii schodziły łodzianki prowadząc 16:13. Po przerwie po prostej zaatakowała Karolina Kosek. Asem serwisowym popisała się Karolina Kosek i łodzianki prowadziły 19:14. Trener Centrostalu postanowił wykorzystać drugą przerwę dla swojego zespołu. Po przerwie Dominika Kuczyńska zdobywa z ataku piętnasty punkt dla swojego zespołu. Świetny potrójny blok Organiki Łódź 21:16. Blok odbiła Ewa Kowalkowska i bydgoszczanki zmniejszyły prowadzenie do trzech punktów 21:18. Końcówka seta to dobra gra łodzianek i ich zwycięstwo 25:21. Ostatnią akcję skończyła Karolina Kosek.

Trzeci set pięknie rozpoczęły dziewczyny z Łodzi wygrywając 6:2. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły łodzianki prowadząc 8:2. Ze środka zaatakowała Shelukhina i było 11:2. Trener Makowski poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po powrocie do gry Luana De Paula zaserwowała w aut i bydgoszczanki zdobyły 3. punkt w tym secie. Zaroślińska skończyła atak z prawego skrzydła i było 11:6. Zawodniczki obu zespołów popełniły błędy w polu zagrywki 13:7. Świetnie dograła piłkę Marta Pluta do Julii Shelukhiny i wynik wynosił 14:8. W odpowiedzi świetną akcją popisała się Ewa Kowalkowska. Kolejna część seta to jednostronne widowisko - w pewnym momencie gospodynie prowadziły 19:12. Ostatecznie partię ta zakończyła Julia Shelukhina. Partia ta zakończyła się zwycięstwem 25:14.

MVP: Marta Pluta

Organika Budowlani Łódź: Kosek, Bryda, Shelukhina, Pluta, De Paula, Zaroślińska, Ciesielska (l) oraz Teixeira, Jasińska, Koczorowska, Niemczyk

Centrostal Bydgoszcz: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Polak, Kuligowska, Smak, Wysocka (l) oraz Nowakowska, Kasprzyk, Sawoczkina