Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4686 miejsce

Organizacja marketingu w klubie piłkarskim KKS Lech Poznań

W polskim sporcie słowo marketing zagościło już na dobre, również w piłce nożnej. Lech Poznań jest kreowany na marketingowego lidera w Ekstraklasie. Jakie zatem prowadzi działania?

Modernizowany stadion Lech Poznań, który ugości finalistów ME 2012. / Fot. Fot. Maciej PilarzKlub piłkarski Lech Poznań, oprócz tego, że spośród polskich zespołów najlepiej radzi sobie w tym sezonie w Europie, uważany jest za polski marketingowy wzór. Działacze Lecha dbają o korzystne relacje z otoczeniem, w szczególności z mediami, sponsorami i kibicami.

W dziale marketingu Lecha pracuje kilkanaście osób, dyrektorem jest Michał Lipczyński, a jego zastępcą - Piotr Matecki. Do najważniejszych obowiązków zalicza się przede wszystkim: współpracę z kibicami, sprzedaż biletów, merchandising, organizację akcji promocyjnych. Marketing przyczynia się do generowania znaczących przychodów. Jak w każdym sporcie, priorytetem jest budowanie dobrych i trwałych relacji z kibicami. To wokół nich, wspólnie ze sponsorami i partnerami, buduje się różne akcje promocyjne i tworzy program lojalnościowy.

Klub uczestniczy w wielu wydarzeniach, tu konferencja na Akademii Ekonomicznej. / Fot. Fot. Maciej PilarzPo fuzji Amiki z Lechem, i zwiększeniu budżetu, marketingowcy z klubu zwanego Kolejarzem, mogą wykorzystywać nowe narzędzia i realizować bardzo zaawansowane projekty, takie jak: budowa platformy internetowej, pierwsza w Polsce telewizja klubu sportowego - LechTV Online, wydanie wspólnie z bankiem BZWBK karty Lecha Poznań, sklep internetowy, działania związane z produkcją gadżetów i merchandisingiem. Klub wspiera rozmaite akcje charytatywne, organizuje okolicznościowe koncerty, wydaje płyty, wspiera grupę akrobatyczno-taneczną Kolejorz Girls, tworzy szkoły partnerskie, otworzył sklep klubowy przy stadionie. Należy zaznaczyć, że to tylko niektóre inicjatywy podejmowane przez Lecha, powodujące, że ma on korzystne relacje z otoczeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

no należałoby dodać tu jeszcze nowy projekt - LechTravel :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.