Facebook Google+ Twitter

Organizacja Pracodawcy RP przestrzega rząd przed greckim scenariuszem

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to najstarsza i największa organizacją pracodawców w Polsce. Reprezentuje ponad 7 tys. firm, które zatrudniają ok. 3 mln pracowników. W wydanym stanowisku przestrzega rząd przed "powtórką z Grecji".

Czy czeka nas kryzys? / Fot. Tadeusz KowalskiSytuacja w Grecji powinna dać naszym rządzącym do myślenia. Brak reform i nadmierne wydatki doprowadziły to państwo na skraj bankructwa i wielkiego społecznego dramatu.

Tymczasem polski rząd nie wyciąga wniosków z tej lekcji. Zamiast reformować finanse publiczne po stronie wydatków, sięga do kieszeni podatników. A dobra koniunktura może się szybko skończyć, gdyż w tarapatach są już inne kraje strefy euro - Portugalia i Włochy.

Pracodawcy RP proponują wprowadzenie oszczędności w wydatkach na administrację, wydłużenie wieku emerytalnego, uszczelnienie systemu pomocy społecznej, walkę z szarą strefą w gospodarce, uelastycznienie wydatków państwa, przekazanie jak największej liczby zadań państwa organizacjom pozarządowym oraz stosowanie zasady, że sektor prywatny działa szybciej i taniej niż państwo.

Logo Pracdawcy RP / Fot. Tadeusz KowalskiEkspert Pracodawców RP, Piotr Rogowiecki mówi że "- Grecka tragedia powinna uświadomić rządowi, że nasze nawoływania to nie pieniactwo, tylko próba uniknięcia sytuacji, w której kraj, abstrahując od ekonomii, po prostu pogrąży się w chaosie. Tymczasem władze nadal zdają się być uśpione mitem zielonej wyspy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ha ha
  • ha ha
  • 31.10.2011 12:25

prywaciażom odpustowym oddać Państwo i wszystko wg zasady PPP Państwowe Pieniądze Prywatyzujemy - nigdy.. prywaciaże DO ROBOTY i ZERO Państwowych pieniędzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.