Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9589 miejsce

Organizacja SNAP otwiera oddziały w Polsce. Będzie walczyć z pedofilią w Kościele

Organizacja SNAP walcząca z pedofilią w Kościele zamierza otworzyć swoje oddziały w Polsce. W każdej diecezji lub województwie SNAP chce ulokować osobę, która będzie zbierać informacje o przypadkach pedofilii na danym terenie.

 / Fot. Zrzut ekranu/SNAPOrganizacja Survivors Network of those Abused by Priests (w skrócie SNAP) powstała w 1989 r. w Stanach Zjednoczonych. Jej celem jest walka z pedofilią w Kościele. Zrzesza ofiary duchownych, którzy dopuścili się nadużyć seksualnych. Sieć działa w 56 krajach i zajmuje się między innymi dochodzeniem odszkodowań dla ofiar. To za sprawą SNAP popadło w tarapaty 11 diecezji w Stanach Zjednoczonych - podaje Wyborcza.pl.

Przedstawiciele SNAP współpracowali w sprawie pedofilii wśród duchownych z Komitetem przeciwko Torturom i Komitetem ds. Praw Dziecka przy ONZ.

"W każdej archidiecezji albo województwie chcemy powołać lokalnego lidera, który będzie zbierał informacje na temat ofiar i oprawców. To wiedza, która przyda się przy procesach karnych i cywilnych o odszkodowania" - powiedziała Maria Mucha, która koordynuje powstanie oddziałów organizacji w Polsce.

Jezuita, o. Adam Żak, który koordynuje działania Komisji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży zapewnia, że nie widzi przeszkód jeżeli SNAP wystąpi o spotkanie. Ojciec Żak podkreśla w rozmowie z "Wyborczą", że organizacja nie porzuciła antyklerykalnej retoryki w Stanach Zjednoczonych mimo że Kościół zrobił wiele w sprawie nadużyć seksualnych. Koordynator z ramienia episkopatu twierdzi jednak, że w przypadku udowodnienia odpowiedzialności Kościoła instytucjonalnego za konkretne przypadki pedofilii diecezje, którym sąd nakaże wypłacić odszkodowania, nie będą miały wyjścia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jaka semantyka, taka walka... Jeżeli walczy się z pedofilią, korupcją , złodziejstwem i innymi podobnymi zjawiskami - to i skutki mizerne będą. Wolałbym, aby walka toczyła się z tymi, co uprawiają dany proceder. Wtedy na jakieś pozytywne rezultaty można oczekiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

walka z pedofilią, to walka o odszkodowania ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

pedofilia w Kościele? jak można tak manipulować słowami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry ,szybki biznes. Zawsze znajdzie się chętny na przytulenie paru tysi. z KK. Zważywszy reklamę w TV i zachęcenie ze strony polityków , szybka kasa gwarantowana.
Piosenkarka Kora Jackowska i aktorka Szczepkowska wyznały że w dzieciństwie były molestowane przez duchownych , zatem staną w kolejce aby podreperować swój budżet domowy, bo z działalności artystycznej krucho. Może zostanie stworzona specyficzna moda na molestowanie przez księdza. Nie byłeś molestowany więc nie nadajesz się do towarzystwa. Molestowanie jest COOL & TRENDY

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sieć działa w 56 krajach i zajmuje się między innymi dochodzeniem odszkodowań dla ofiar."

Wychodzi na to że jak już ktoś jest ofiarą pedofila to najlepiej księdza, bo nie wiedzieć czemu jedynie od kościoła wyciąga się odszkodowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.