Facebook Google+ Twitter

Organizacje humanitarne wycofają się z Afganistanu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-02 11:35

Wojna w Afganistanie coraz bardziej utrudnia niesienie pomocy tamtejszej ludności - ostrzegają działające w Kabulu organizacje pomocowe. Sto z nich wydało specjalny raport w którym alarmują, że przez wzrost zagrożenia, będą musiały wycofać się z wielu bezpiecznych dotąd regionów kraju.

Organizacje przypominają, że lipiec był najbardziej krwawym miesiącem w Afganistanie od czasu obalenia talibów. Od początku roku zginęło już 2,5 tysiąca osób w tym aż 19 pracowników organizacji humanitarnych.

Szef misji Światowego Programu Żywienia w Afganistanie Rick Corsino mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że pomoc często nie jest w stanie dotrzeć do potrzebujących. Organizacje pomocowe od wielu miesięcy są bowiem celem ataków. - Mieliśmy wiele przypadków ataków na nasze konwoje z żywnością. Zdarzało się, że napastnicy zabijali nie tylko kierowców ciężarówek, ale nawet eskortujących ich policjantów. Czasami ciężarówki z żywnością były palone, choć w większości przypadków rebelianci po prostu rabowali jedzenie - mówi Corsino.

Sytuację pogarsza fakt, że znacznie zwiększyła się liczba Afgańczyków potrzebujących pomocy. Od początku roku w Afganistanie znacznie podrożała żywność i wiele osób nie ma za co kupić jedzenia dla siebie i swoich rodzin. Latem kraj nawiedziła także klęska suszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.