Facebook Google+ Twitter

Organizatorzy Ars Cameralis 2012 uzupełniają listę potwierdzonych artystów

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od początku jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce - znamy już większość tegorocznego składu, w tym tygodniu dokładamy kolejne nazwiska.

 / Fot. Broken recordsJak już wiadomo, na śląskich scenach ciekawych klubów, teatrów i kawiarni zagoszczą w listopadzie takie gwiazdy jak Mark Lanegan, Efterklang czy Tindersticks (po szczegóły odsyłam do wcześniejszego http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ars_cameralis_2012_odslania_pierwsze_karty_245909.html), sezon ogłoszeń jeszcze się jednak nie zakończył.

Pierwsza ważna zmiana: początek festiwalu odbędzie się jednak o jeden dzień wcześniej, niż dotąd zapowiadano. 6 listopada uroczyste otwarcie festiwalu należało będzie do Johna Cale'a we własnej osobie - koncert ten odbędzie się w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ten niezwykle rozpoznawalny awangardowy artysta znany jest przede wszystkim jako założyciel legendarnego The Velvet Underground.

Jazzowe klimaty reprezentował będzie podczas tej edycji Ars Cameralis pan ze zobowiązującym nazwiskiem: Ravi Coltrane. Nazwisko rzecz jasna nieprzypadkowe, gdyż ten jazzowy talent wyniósł mistrzowską grę na saksofonie we krwi, jako syn Johna Coltrane'a. Podobno zajęło mu to aż pięć albumów, by wypracować sobie wreszcie styl i pozycję w jazzowym świecie, która teraz każe go tytułować jednym z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów. Wyrazem uznania nie mniejszego kalibru jest też fakt, że jego albumy wydawane są przez prestiżową wytwórnię Blue Note.

Występ Ravi'ego Coltrane'a już 11 listopada w Jazz Clubie Hipnoza.

Kolejną nowością w programie jest Michael Nyman, który wraz z zespołem wystąpi w Filharmonii Częstochowskiej 28 listopada, muzyk słynący z niezwykłego wyczucia kompozytorskiego, umiejętnego łączenia minimalizmu i barokowych ozdobników, oraz z długoletniej współpracy z Peterem Greenewayem, który zaprosił go do skomponowania muzyki do jedenastu swoich filmów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.