Facebook Google+ Twitter

Organizatorzy imprez biegowych spotkają się w Zielonej Górze

W dniach 20-22 listopada w hotelu Wellstreet w Zielonej Górze odbędzie się coroczna konferencja szkoleniowa organizatorów imprez biegowych w Polsce organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Biegów (PSB).

 / Fot. PSB-Biegi Tematyką wiodącą spotkania będzie m.in. zarządzanie ryzykiem związanym z organizacją imprez masowych. Organizatorzy biegów podejmą również dyskusję na najważniejsze sprawy dotyczące organizacji imprez biegowych, na przykład na temat startów Kenijczyków w zawodach rozgrywanych w Polsce.
Konferencja PSB to forum wymiany wiedzy i doświadczeń organizatorów imprez biegowych. Wśród uczestników spotkania znajdą się zarówno osoby odpowiedzialne za organizację największych biegów w Polsce na różnych dystansach oraz organizatorzy imprez, które dopiero niedawno dołączyły do kalendarza biegów masowych. Wśród uczestników będą również przedstawiciele zagranicznych imprez biegowych np. maratonu w Pradze oraz w Koszycach.
Podczas konferencji zostaną zaprezentowane przygotowane przez PSB dane statystyczne dotyczące rynku biegowego w Polsce a prof. Zygmunt Waśkowski przedstawi profil polskiego biegacza.

„Zależy nam bardzo na tym, aby organizowana przez nas począwszy od 2008 roku konferencja PSB miała przede wszystkim charakter szkoleniowy. Rosnąca popularność biegania w Polsce bardzo nas cieszy, ale oczywiście stawia przed organizatorami biegów masowych nowe wyzwania. Pojawiają się różne problemy związane m.in. z logistyką, zabezpieczeniem oraz z obsługą zawodów. Zwiększonej liczbie biegaczy biorących udział w imprezach towarzyszy również dynamiczny wzrost liczby imprez biegowych organizowanych w Polsce. Udział w konferencji pozwoli organizatorom dowiedzieć się m.in. w jaki sposób wykorzystywać narzędzia podnoszące atrakcyjność i markę imprez biegowych oraz jak zaprezentować się podczas pozyskiwania sponsora. Nie będziemy unikali również rozmów na trudne tematy, takie jak np. głośna ostatnio sprawa startu Kenijczyków w biegach organizowanych w Polsce.” – powiedział Henryk Paskal, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Podczas konferencji odbędzie się m.in. prezentacja firmy CA Sport Broker na temat ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykiem związanym z organizacją imprez masowych. Ponadto organizatorzy dowiedzą się, jak we Włoszech rozwiązano temat obowiązkowych badań lekarskich dla biegaczy.
Konferencja PSB będzie tradycyjnie okazją do prezentacji firm dostarczających produkty i usługi na potrzeby imprez biegowych np. puchary, medale i upominki dla organizatorów, odzież, obuwie, sprzęt, odżywki i napoje dla biegaczy oraz usługi w zakresie pomiaru czasu, nagłośnienia, łączności, produkcji filmów, foto-reportaży, spikerowania i obsługi medycznej, reklamy w prasie, radiu, telewizji oraz Internecie.

Spotkanie organizatorów biegów będzie okazją do uzgodnienia „Kalendarza Imprez Biegowych w Polsce" na 2015 r. oraz wręczenia Honorowych Odznak Polskiego Stowarzyszenia Biegów.
Misją PSB jest również integracja środowiska organizatorów polskich imprez biegowych, dlatego w programie konferencji znalazły się również zawody biegowe, które specjalnie dla uczestników konferencji przygotuje gospodarz konferencji – miasto Zielona Góra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kenijczycy to zło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rośnie popularność biegania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.