Facebook Google+ Twitter

Organizatorzy mistrzostw świata dla graczy komputerowych szukają sponsorów. Potrzebują 6 mln złotych

W Łodzi mają odbyć się międzynarodowe zawody dla graczy komputerowych. Organizatorzy poszukują sponsorów, którzy pomogą sfinansować imprezę. Potrzebują 6 mln złotych.

 / Fot. Marek Zakrzewski/PolskapresseMistrzostwa Świata w e-Sporcie, czyli w grach elektronicznych, skupiają co roku 500 zawodników, trenerów i działaczy związanych z branżą z ok. 50 krajów całego świata. W ślad za nimi przyjeżdża jeszcze więcej kibiców.

Tegoroczna, 7. edycja turnieju, ma odbyć się w Łodzi. Prawo do urządzenia zawodów miasto uzyskało w listopadzie. Jest tylko jeden problem: na organizację turnieju nie ma pieniędzy. Potrzeba ok. 6 mln złotych. Mistrzostwa ma przeprowadzić Adam Radoń, który z powodzeniem organizuje Międzynarodowy Festiwal Komiksu. - Jeśli magistrat zbierze pieniądze, to z przyjemnością podejmę się przeprowadzenia tej imprezy - mówi Adam Radoń.

Czytaj także: Vivaldi. Nowa przeglądarka twórców Opery ma spełnić oczekiwania wymagających użytkowników


Pieniędzy jednak nie ma. W budżecie miasta nie zapisano na ten cel żadnej kwoty. - Trwają rozmowy ze sponsorami. Zainteresowanie jest, więc nie ma powodu, by podnosić larum - uspokaja Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi. - Po powrocie pani prezydent z urlopu zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie: co i w jakim kształcie zostanie zorganizowane. Środowisko e-sportu to około 70 mln osób. To gracze i działacze. Kibiców pasjonujących się tymi rozgrywkami szacuje się na 300 mln osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.