Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7679 miejsce

Organy ścigania łaskawe dla przestępców

Polskie państwo udaje, że jest państwem prawa. A organy polskiego państwa udają, że na straży tego prawa stoją.

 / Fot. LogoŻyjemy aferą Amber Gold, fascynując się wyjątkową pobłażliwością organów ścigania wobec Marcina P. Tymczasem w Polsce nadzwyczaj wyrozumiale traktowanie przestępców jest czym zgoła powszechnym.

Obywatelom wydaje się, że o tym, czy coś jest przestępstwem, czy nie, decydują ustawy, w szczególności kodeks karny. Mylimy się wszyscy! O tym decydują szeregowi policjanci w komisariatach i referendarze w prokuraturach.

Podczas dyżuru pełnionego przeze mnie w Rudzkim Stowarzyszeniu Pomocy Ofiarom Przestępstw, zgłosiła się kobieta, która od dwóch lat usiłuje wyegzekwować od byłego męża zasądzone prawomocnie alimenty na nieletniego syna.

Od dwóch lat były małżonek drwi sobie z postanowień i sądu. Kwota ciążących na nim zobowiązań alimentacyjnych przekroczyła 15 tysięcy złotych. Sprawca pracuje, jego adres zamieszkania i miejsce pracy jest znane. Na domiar stosuje wobec rodziny rozmaite dodatkowe szukany, nie godząc się na przykład na wydanie dziecku paszportu. Może się nie zgodzić, a co! Z czystej złośliwości i „dla zemsty” polskie prawo pozwala!

Uporczywe niepłacenie zasądzonych alimentów jest przestępstwem opisanym art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Grozi za nie sankcja - kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zdesperowana matka złożyła więc w Komisariacie I Policji w Katowicach zawiadomienie o podejrzeniu postanowienia przestępstwa. Dostarczyła policji wszelkich danych i dowodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 21.09.2012 01:48

a kto rządzi zacofaną POlską-mafia! przeczytajcie gazetę warszawską z 27-7 ,2 -8 -2012.,rządy ekipy tuska to narodowa zdrada. w polsce jesteś niewinny jeżeli masz pokaźne konto w banku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 20.09.2012 18:07

Państwo polskie jest państwem przestępczym.
a najwyraźniej uwidoczniło to się za rządów tuska i jego chłopców z ferajny zwanej Platformą obywatelską.

Można bez ryzyka kłamstwa powiedzieć, że
platforma obywatelska to już
ZORGANIZOWANA GRUPA O CHARAKTERZE PRZEST.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.