Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26027 miejsce

Orientacja seksualna zdeterminowana przez substancje chemiczne w mózgu?

Chińscy naukowcy z Uniwersytetu w Pekinie odkryli, że serotonina w mózgu decyduje o orientacji seksualnej. Neurotransmiter, jak udowodniły badania przeprowadzone na myszach, decyduje o tym, czy dla samców atrakcyjni są przedstawiciele tej samej czy przeciwnej płci.

Hormon serotonina już wcześniej uznany był za główny regulator czynności seksualnych- w tym  / Fot. Christian R. Linder, GNU C.C 3.0erekcji czy orgazmu. Naukowcy z Pekinu, między innymi neurolog Yi Rao, wykazali, że substancja odpowiedzialna jest także za pociąg seksualny oraz jego kierunek.Homo sapiens. Czy homoseksualizm jest zgodny z naszą naturą?Naukowcy, na podstawie badań przeprowadzonych na samcach myszy, stwierdzili, że serotonina jest kluczowa dla procesu wyboru partnera. Zarówno brak neuronów produkujących serotoninę, jak i białek, które stymulują jej poziom przynosi taki sam efekt. Jak podaje foxnews.com, u samców myszy zauważono tendencję do wyboru innych samców. Brak serotoniny u samic nie wywołał za to większych zmian jeśli chodzi o obiekt zainteresowań. Jedynie znacząco zintensyfikował ich aktywność seksualną. Badacze odkryli jednak, że zbyt duży poziom serotoniny redukuje popęd seksualny.Naukowcy próbowali także zbadać, czy odkrycie odnieść można do ludzi. Zhou-Feng Chen z Uniwersytetu w Waszyngtonie przestrzega przed wyciąganiem zbyt pochopnych wniosków dotyczących mózgu. Przypuszcza, że hipoteza niekoniecznie musi mieć pokrycie wśród przedstawicieli ludzi. Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, bo to właśnie w męskich mózgach hormon determinuje pociąg do przedstawicieli tej samej lub przeciwnej płci.Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Z kolei Elaine Hull z Florida State University, mówi o możliwych implikacjach przede wszystkim dla samego zjawiska homoseksualizmu. Odkryte właściwości serotoniny mogłyby pomóc zrozumieć przyczynę różnic w zakresie orientacji seksualnej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Krytsian Chrzanowski
  • Krytsian Chrzanowski
  • 02.04.2011 16:33

Pan Szczerbicki nie udowodnił nic tym bardziej rzeczowo, gdyż są to jego przemyślenia wynikające ze zdobytego doświadczenia i wiedzy. Jak się umie ładnie pisać to można człowiekowi wcisnąć że są świadkowie cudów takich jak chodzenie po wodzie, zamienianie kamieni w żywność, rozstępowanie rzek czy tam innych z martwych wstań. bo że dziewica może zajść w ciążę to nic dziwnego. wystarczy mieć wiedzę i wszystko można racjonalnie wytłumaczyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc brak prawidłowej regulacji procesów przemiany materii powoduje odchylenia od naturalnego popędu seksualnego? Jednym z najbardziej destrukcyjnie działających na ludzki organizm jest cukier buraczany oraz wyroby produkowane na jego bazie. Ostatnio ze względu na zabiegi pielęgnacyjne i stosowane środki chemiczne w uprawie kukurydzy powoduje, że trucizny te znajdują się w cukrze. A więc poza niekorzystnym wpływem cukru buraczanego na przemianę wapnia i fosforu (osłanianie uzębienia, kości, rozwój osteoporozy, choroby stawów), dochodzi zaopatrywanie organizmów ludzkich w potężne dawki trucizn. Ostatnio dużo mówi się w środkach masowego przekazu, co spotkało się z natychmiastową reakcją koncernów "cukrowych" poprzez kombinacje podniesienia ceny cukru. Podobny chwyt psychologiczny jak z zakazem picia i palenia tytoniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 29.03.2011 08:19

To nie prawda! pan Szczerbicki link rzeczowo udowodnił, że pochodzimy od Boga i jesteśmy nad ssakami. Istotami wybranymi. Wiec homoseksualizm to choroba , albo raczej widzimisię ordynusów wiary w jedynego.....

:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 28.03.2011 22:20

Tytuły artykułów muszą stanowić połamane i niepełnosprawne językowo zdanie?

Warto poza tym doczytać dlaczego taka sytuacja wśród myszy ma miejsce i dlaczego wśród ludzi stymulacja serotoniną nie daje identycznych rezultatów.
http://www.bbc.co.uk/news/health-12825688

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.