Facebook Google+ Twitter

Orion nie wystartował. Start kapsuły kosmicznej, która ma zabrać w przyszłości ludzi na Marsa, przełożono na piątek

Kapsuła Orion, która miała odbyć dziś swój pierwszy lot testowy, nie została wystrzelona z powodu problemów technicznych. Orion w 2030 r. ma zabrać astronautów w pierwszej misji załogowej na Marsa.

 / Fot. EPA/NASA / Bill IngallsKolejne okienko startowe rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 13.05 czasu środkowoeuropejskiego - podaje NASA. Dzisiejszy lot został odwołany z powodu problemów technicznych rakiety Delta IV. Personelowi nie udało się usunąć usterki w czasie dzisiejszego okienka startowego, dlatego lot został przesunięty.

Jeżeli jutrzejszy start dojdzie do skutku kapsuła Orion okrąży Ziemię i wzniesie się na wysokość 5,8 tys. kilometrów nad naszą planetą. To 15 razy wyżej niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Po 4,5 godzinach obiekt ma wpaść do wód Pacyfiku.

Exploration Flight Test-1 pozwoli na sprawdzenie statku. W kapsule umieszczono 1,2 tys. czujników. Wśród nich sensory promieniowania i obciążenia, a także akustyczne. Zbadane zostaną warunki wewnątrz i na zewnątrz statku.

Czytaj także: "Bond 24" ma już oficjalny tytuł. W "Spectre" zagrają m.in. Daniel Craig, Christopher Waltz i Monica Bellucci


NASA planuje w 2025 roku wysłać astronautów na asteroidę przechwyconą wcześniej i skierowaną na orbitę Księżyca. W 2030 r. ma nastąpić lądowanie na Marsie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.