Facebook Google+ Twitter

Orkan Ksawery kontratakuje. Powieje nawet 155 km/h

Orkan Ksawery po raz pierwszy uderzył w Polskę w nocy z czwartku na piątek. Nad ranem wiatr osłabł, ale około godz. 10 znowu zacznie wiać mocniej - w porywach nawet do 130 km/h.

Orkan Ksawer w Polsce / Fot. PAP/Marcin BieleckiJak informuje tvnmeteo.tvn24.pl, pierwsze uderzenie huraganu nastąpiło w nocy, kiedy wiatr osiągnął prędkość nawet 115 km/h. Nad ranem wichura nieco zelżała.

W piątek około godz. 10, na skutek frontów wtórnych, wiatr ma zacząć przyspieszać. Centrum Ksawerego przemieszcza się znad Danii nad Bałtyk, a na wybrzeżu zbierają się chmury, z których pada śnieg. Najsilniej, nawet 155 km/h, będzie wiało w górach. Niewiele lepiej będzie na wybrzeżu, gdzie wiatr może osiągnąć prędkość 130 km/h, a na otwartym morzu nawet 140 km/h. W centrum Polski będzie wiało do 90 km/h.

Wiatr będzie słabł od soboty rano. Będzie on jednak nadal groźny, a dodatkowe niebezpieczeństwo będą sprawiać obfite opady śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W Bielsku-Białej wczorajszej nocy (z 5 na 6 b.m.) o g.ok. 2.30 oślepiły jedna po drugiej dwie błyskawice poprzedzające ogłuszający grzmot dwóch piorunów. Zaraz po nich w szyby zadudnił śniegowy groch z impetem rzucany przez wicher.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Szczecinie o 14 :06 była burza z piorunami i......burza śnieżna . Czegoś takiego w życiu nie widziałam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł jest trochę dziwny. Nie było słychać wcześniej, aby ktoś atakował "Ksawerego"... Słowo kontratak tutaj zupełnie nie pasuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.