Facebook Google+ Twitter

Orkan Ksawery kontratakuje. Powieje nawet 155 km/h

Orkan Ksawery po raz pierwszy uderzył w Polskę w nocy z czwartku na piątek. Nad ranem wiatr osłabł, ale około godz. 10 znowu zacznie wiać mocniej - w porywach nawet do 130 km/h.

Orkan Ksawer w Polsce / Fot. PAP/Marcin BieleckiJak informuje tvnmeteo.tvn24.pl, pierwsze uderzenie huraganu nastąpiło w nocy, kiedy wiatr osiągnął prędkość nawet 115 km/h. Nad ranem wichura nieco zelżała.

W piątek około godz. 10, na skutek frontów wtórnych, wiatr ma zacząć przyspieszać. Centrum Ksawerego przemieszcza się znad Danii nad Bałtyk, a na wybrzeżu zbierają się chmury, z których pada śnieg. Najsilniej, nawet 155 km/h, będzie wiało w górach. Niewiele lepiej będzie na wybrzeżu, gdzie wiatr może osiągnąć prędkość 130 km/h, a na otwartym morzu nawet 140 km/h. W centrum Polski będzie wiało do 90 km/h.

Wiatr będzie słabł od soboty rano. Będzie on jednak nadal groźny, a dodatkowe niebezpieczeństwo będą sprawiać obfite opady śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W Bielsku-Białej wczorajszej nocy (z 5 na 6 b.m.) o g.ok. 2.30 oślepiły jedna po drugiej dwie błyskawice poprzedzające ogłuszający grzmot dwóch piorunów. Zaraz po nich w szyby zadudnił śniegowy groch z impetem rzucany przez wicher.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Szczecinie o 14 :06 była burza z piorunami i......burza śnieżna . Czegoś takiego w życiu nie widziałam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł jest trochę dziwny. Nie było słychać wcześniej, aby ktoś atakował "Ksawerego"... Słowo kontratak tutaj zupełnie nie pasuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.