Facebook Google+ Twitter

Orkan Ksawery: Wiatr przewrócił autobus w Jędrzejowie, są ranni

Orkan Ksawery przechodzi przez Polskę. Silny wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i sparaliżował ruch w całym kraju. Na drogach utworzyły się korki, sięgające nawet kilkudziesięciu kilometrów. W wielu miejscach kierowcy spędzili noc w samochodach.

Strażacy stawiają na koła ciężarówkę, przewróconą przez wiatr na drodze nr 395 Wrocław-Strzelin w Turowie / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiW wielu miejscach w kraju drogi wciąż są zablokowane. Najgorsza sytuacja panuje w województwie kujawsko-pomorskich, gdzie w nocy burza śnieżna całkowicie sparaliżowała ruch. Na autostradzie A1 oraz drogach krajowych nr 5, 15 i 25 utworzyły się korki, sięgające nawet kilkudziesięciu kilometrów. Kierowcy utknęli w samochodach. Strażacy roznosili im ciepłe napoje oraz kierowali ich do szkół, w których utworzono punkty z żywnością.

Najgorsza sytuacja panuje na odcinku między Morakowem a Panigrodzem (droga wojewódzka nr 241). Utknęły tam nie tylko samochody oraz autobusy, ale również ponad 30 tirów. W nocy funkcjonariusze straży pożarnej ewakuowali ponad sto osób z samochodów i przetransportowali ich do szkoły i świetlicy w Gołańczy. 50 osób trafiło również do bursy w Wągrowcu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruch zostanie przywrócony. Funkcjonariuszom udało się rano odblokować odcinek autostrady A1 między Kowalem a Kutnem. Inne drogi wciąż są nieprzejezdne, a rozładowanie korków zajmie wiele godzin.

W Jędrzejowie przewrócił się autobus. Są ranni.

Prawie 7,7 tysięcy interwencji od 5 grudnia, 42 tysiące strażaków w terenie i 320 tysięcy gospodarstw domowych bez prądu - to bilans orkanu Ksawery, który od czwartkowej nocy przechodzi przez Polskę. Zginęło 5 osób, 53 zostały ranne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.