Facebook Google+ Twitter

Orkiestra dęta KWB Konin prezentowała się na Musikparade 2008

W dniach 11-13 stycznia 2008 roku Orkiestra KWB Konin wzięła udział w muzycznej paradzie Europy w Niemczech. To już siódma muzyczna podróż wojskowych i dętych orkiestr przez Niemcy i Austrię.

Wspólny koncert orkiestr w Jako-Arena Bamberg. / Fot. Grzegorz BroniarczykMusikparade to impreza obejmująca swym zasięgiem łącznie 48 miast. Pierwsze koncerty rozpoczynają się w styczniu i trwają do końca czerwca. W każdym dniu udział bierze 7 orkiestr z różnych państw, prezentując publiczności swój repertuar. W tym roku w paradzie udział wzięła górnicza orkiestra dęta KWB Konin.
Orkiestra dęta KWB Konin - Musikparade 2008. / Fot. Grzegorz BroniarczykAustrię reprezentowała Musikkapelle Deutschfreistritz. Swój kunszt pokazała także orkiestra centralna Czech z Pragi. Ze Szkocji przybyła Rhine Area. Nie zabrakło reprezentanta Ukrainy - Orkiestry Wojskowej z Odessy. W roli gospodarzy wystąpiła Trachtenkapelle St. Barbara z Niemiec. Z Holandii przybyła grupa Crescendo, która grała jeżdżąc jednocześnie na rowerach. Każda z orkiestr zaprezentowała się w pokazach musztry paradnej. Punktem kulminacyjnym uroczystego finału był moment, gdy wszystkie orkiestry wykonały wspólnie m.in. takie marsze jak "Radetzky" czy też tradycyjny "Alte Kameraden" Carla Teike. Podczas trzech dni muzycy odwiedzili Bamberg, Bielefeld oraz Oberhausen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Konin rlz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.