Facebook Google+ Twitter

Orkiestra gra, PiS nie

Ciekawy jestem czy ci, którzy krytykują WOŚP, robią to z zazdrości, czy pobudek politycznych?

Wtorkowe popołudnie spędziłem na szukaniu w internecie materiałów o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jestem zwolennikiem fundacji Jerzego Owsiaka. Wspieram imprezę od lat. Może będę stronniczy w tym co niżej napiszę, a użyję mocnych słów. Jednak wiem, że napiszę to co czuję!

Gorlice - małe miasteczko, położone w południowej części kraju ok 40 km. od Nowego Sącza. Miasto od lat boryka się z bezrobociem. Upadają kolejne firmy, młodzi ludzie emigrują za pracą, a społeczeństwo się starzeje. Jednak 8 stycznia kryzys umarł, a gorliczanie byli hojni jak co roku podczas finału!

Imprez kulturalnych jest mało, chociaż czasem zawitają tu z koncertem mniej czy bardziej znane kapele. Kiedyś nazywano Gorlice zagłębiem bluesa i poezji śpiewanej; teraz muzyka tu umiera. Za sprawą WOŚP - na chwile miasto się budzi. Ludzie wychodzą na ulicę i widać spontaniczne uśmiechy. Mały chłopiec wrzuca do puszki 10 zł, bo wie, że te pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel. Słychać z oddali muzykę, grają na scenie. Kolorowe światła przebijają się przez szare ulice. Pod scenę przepychają się młodzi i starzy. Kuchnia polowa dymi na całego, a harcerze podają zmarzniętym ludziom gorące napoje oraz grochówkę z kotła. Pies policjanta słucha, chociaż ten słów nie używa, a strażacy ratują człowieka - rozcinając pojazd, który uległ wypadkowi. Są tacy, którzy biegają licząc się z cukrzycą, jeszcze inni oddają krew.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w małych Gorlicach jest tak samo wielki jak w Warszawie. Ludziska czują się potrzebni i wiedzą, że dzięki nim ktoś będzie bezpieczniejszy. Czy to małe dziecko w szpitalu, czy ktoś kto może zostać uratowany podczas wypadku przez osobę wyszkoloną dzięki fundacji. Szkoda jednak, że są tacy prawi ludzie, którzy zrobią wszystko aby zniszczyć najwspanialszą imprę na świecie!

Ksiądz nie jest zadowolony! Tak bo większość ludzi zamiast na tacę woli wrzucić kasę do orkiestrowej puszki. Głośna muzyka, teksty sprośne, obrażają bliźniego! A ten Owsiak to wcielony diabeł! To mniej więcej wypowiedź jednego z księży. Zapytałem go prosto z mostu - czy on i wszyscy razem wzięci jego koledzy po fachu, zrobili więcej dla ratowania życia od Owsiaka- nie odezwał się.

Politycy z PiS twierdzą, że to państwo powinno wyposażać szpitale w sprzęt! Pytam więc: super wspaniali myśliciele z PiS, czemu nie stworzyliście takiego rozwiązania, aby szpitale miały sprzęt jakiego potrzebują. Dlaczego nie przygotowaliście programu szkoleń pierwszej pomocy? Powiem wprost: jesteście beznadziejni jak cała polityka naszego kraju. Niszczycie coś fajnego i szkodzicie społeczeństwu! Nie bratam się z żadną partią polityczną, wiem teraz jednak, że będę głosował na partię, która wspiera takie inicjatywy jak WOŚP!

Mówicie o kulcie Owsiaka i w tym macie rację! Ludzie szanują Jerzego, bo uratował dzięki swoim pomysłom więcej istnień ludzkich niż wasze ustawy prozdrowotne! Mówicie, że WOŚP to jedna wielka reklama firm - macie racje firm, które dzięki temu, że się reklamują ratują gospodarkę i pomagają innym! Dzięki tym firmą jeszcze jesteśmy "zieloną wyspą"!

Na koniec dodam, że zazdrość jest jak grypa, kaszląc rozsiewacie ją na innych! Wy jesteście przepełnieni tym wirusem, ale na szczęście jest on uleczalny! Ciekawy jestem też co powiecie krytycy, gdy że wasi bliscy kiedyś będą potrzebować pomocy medycznej i zostaną leczeni na sprzęcie od WOŚP- nie życzę złego nikomu, ale zadaje takie pytanie! Sie ma krytycy ! My zwolennicy najfajniejszej imprezy charytatywnej pozdrawiamy!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

woda święcona
  • woda święcona
  • 12.01.2012 10:41

Panie Bartłomieju Kowalewski tak trzymaj ."Wszyscy krytycy orkiestry powinni choć raz zaliczyć izbę przyjęć w szpitalu. Postać koło szpitalnego inkubatora swojego dziecka lub wnuka."-tak napisałeś .
Jest poważny szkopuł czy twoje nawoływanie jest kierowane do wszystkich .
DUCHOWNI,PRZYNAJMNIEJ OFICJALNIE TAK PODAJĄ , NIE MAJA DZIECI A TYM BARDZIEJ WNUKÓW .Jaroslav Kaczyński NIE MA NAWET DZIECKA ZE ZWIĄZKU POZAMAŁŻEŃSKIEGO (JEST 63 LETNIM KAWALEREM).
Tacy nigdy nie doznają tego uczucia być rodzicem .To są:eunuchy ,bezpłodne wiecznie bodące dziewicami Ci ludzie?są bez serca i ludzkich odruchów , rodzicielskich odruchów !
Zawiść , podłość , pycha -to jest ich przesłanie .Zamiast serca mają głaz Zamiast ludzkich uczuć ,mają diabła mentalność .Zamiast mózgu , mają zlasowaną miazgę ,niczym kał.
TACY CHCĄ NAM NARZUCAĆ CO MAMY ROBIĆ I JAK MAMY ŻYĆ .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy krytycy orkiestry powinni choć raz zaliczyć izbę przyjęć w szpitalu. Postać koło szpitalnego inkubatora swojego dziecka lub wnuka. Oczywistością jest że Pan dziadek ZUS link powinien za wszystko związane ze służbą zdrowia zapłacić. Ale nie płaci bo jest zajęty innymi sprawami. W dniu grania orkiestry, staramy się być lepsi, szczęśliwsi, miłosierni nawet dla wrogów. Ja robiłem to tak link nie zważając na połajanki krytykantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 11.01.2012 18:37

i względy polityczne i zazdrość- Rydzyk ma uczulenie na Owsiaka a PiS nie ma wyjścia i odcina się od wielkiej polskiej jedności , zabawy. Pieniądze to rzecz drugorzędna . PiS boi się utraty poparcia Rydzyka i odcina się od potencjalnego elektoratu , to błąd .Elektorat moherowy wymiera a młodych nie przyciągają . [ gdzie aniołki ? wykorzystane i po nich .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto,

Powiem tak: nie odbierałbym prawa do krytyki, nawet tej wybiórczej, nikomu.
A sama krytyka ludziom rozsądnym da sposobność do myślenia i rozważenia racji.

Nie widzę jednak należytych proporcji w sumie wszystkich działań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2012 14:43

Słuszna uwaga. Bo my teraz rozmawiamy o Owsiaku i o jego krytykach, zamiast o nieudolności systemu i brakach w zarządzaniu nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, tak mi się nasunęło po lekturze Pańskich komentarzy: ci, którzy robią szum wokół "oszustw" Owsiaka, uważanego przez nich za pupilka władzy (vide Warzecha), sami pomagają owej władzy ukryć nieudolność, niegospodarność czy wręcz kombinacje finansowe (NFZ). Sami podnoszą nośny temat zastępczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo jeszcze inaczej.

Powtórzę się, bo to ważne.

NFZ przez 6-8 godzin wydaje tyle, co zbierze WOŚP.

Może więc krytyka obu powinna być choć trochę, odrobinkę bardziej proporcjonalna ..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie będziemy mieć wpływu, jeśli nie będą tropione afery, wyłapywane i nagłaśniane przypadki złego wydatkowania naszych składek.

Jest wielu przeciwników zmian systemowych. Niezależnie od politycznej proweniencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2012 13:52

T był jeden z argumentów przeciwników Wośp. Ale na to chyba nie mamy żadnego wpływu. I mieć nie będziemy, nawet jeśli opozycja wygra z Tuskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz

Jednak zostałem źle zrozumiany, być może przez nieprecyzyjne wyrażenie się.

Chodzi mi po prostu o społeczną kontrolę nad wydatkami NFZ, czyli wydatkami 1000 razy większymi, niż kwoty zbierane przez Owsiaka.
A więc kontrolę nad wydatkami systemowymi.
Energia w to włożona będzie skutkować zmianami systemowymi. A więc tymi "właściwymi".


A Owsiaka i inne fundacje traktujmy jak wartość dodaną po prostu, a nie zastępczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.