Facebook Google+ Twitter

Orkiestra gra również w Sieradzu

Od samego rana na ul. Sieradz wyszli wolontariusze WOŚP, łączne z czterech sztabów z puszkami w miasto ruszyło prawie 600 wolontariuszy. Sztaby w Sieradzu mieszczą się w Urzędzie Miasta Sieradz, CKU, Szkoła Podstawowa nr 9, i Gimnazjum nr 2.

Od godz. 8 sieradzanie mogli wesprzeć orkiestrę oddając krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7. Akcja zbierania krwi zakończyła się o godz.12,30, łącznie zgłosiło się 17 dawców od których pobrano ponad 7,5 litra krwi. Na placu pod ZUS odbywają się jazdy sprawnościowe. Na placu pod starostwem będzie można zasmakować jazdy na quadach, wrzucając kasę do puszki WOŚP. Na antenie rozgłośni Nasze Radio odbywają się licytacje gadżetów darowanych na Orkiestr Jurka Owsiaka. Do bardzo nietypowych licytacji będzie należała licytacja fotela Komendanta sieradzkiej policji, osoba która wygra licytacje pana Komendanta, będzie mógła poczuć smak codziennej pracy policjanta, mundurowego jak i policjantów wydziału kryminalnego i dochodzeniowego. Cena wywoławcza tej licytacji to 50 zł. I ta licytacja zakończyła się przed kilkoma minutami, wygrał ją 7 letni Kacper. Strażacy z sieradzkiej jednostki też przekazali jeden dzień w szkoleniu bojowym strażaka, tą licytację wygrał pan Mirek kwotą 550zł. Można licytować wiele innych przedmiotów oddanych na ten cel, wszystkie przedmioty można zobaczyć na stronie http://www.nasze.fm/index.php?a=wosp. Od godz. 18 rozpocznie się program artystyczny na placu pod Urzędem Miasta, a w programie zobaczymy:

- 18:00Wolontariuszka z CKU pobiera puszka WOŚP. / Fot. CKU Sieradz – Pokaz artystyczny młodzieży z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
- 19:00 – Występ zespołu rockowego ALONE z Łodzi
- 20:00 – Światełko do nieba (pokaz fajerwerków)
- 20:10 – Koncert hip-hopowego zespołu Fabuła z Białegostoku
- 21:00 – Koncert rapera Piha

Na godz. 20 w trzech sztabach zakończono liczenie gotówki zebranej dla WOSP i tak w sztabie przy Szkole Podstawowej nr 9 zebrano ponad 9 tyś, Gimnazjum nr 2, 7680, CKU 5850, zaś w sztabie miejskim na godz. 20 otworzono 56 puszek z 287 i w nich naliczono 6072,57. Liczenie pieniędzy w sztabie miejskim potrwa do około godz. 1 w nocy. Jak mnie poinformował oficer dyżurny sieradzkiej policji przez cały czas kwesty na terenie powiatu sieradzkiego nie zanotowano żadnych zdarzeń z kwestującymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.