Facebook Google+ Twitter

Orkiestra Greijdanus koncertuje w Polsce

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-04-22 11:59

W minimy weekend na Śląsku z koncertami wystąpiła holenderska orkiestra młodzieżowa Graijdanus. Przybyła ona do Diecezji Cieszyńskiej na zaproszenie Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku.

 / Fot. ks. Jan Byrt W repertuarze Greijdanus są utwory Mozarta, Bacha i wielu innych kompozytorów. Orkiestra znana jest zarówno w Holandii jak i poza granicami tego kraju.

Z okazji zbliżającego się jubileuszu 500 - lecia Reformacji Holendrzy wystąpili w Diecezji Cieszyńskiej. Koncerty w wykonaniu uzdolnionej muzycznie młodzieży można było podziwiać 20 kwietnia o godz. 17.00 w Kościele Ewangelickim w Ustroniu i 21 kwietnia o godz. 16.00 w Parafii Ewangelickiej w Jaworzu.

Ich występy wzbudziły wśród słuchaczy ogromne zainteresowanie i wielki zachwyt - powiedział w rozmowie z W24 ks. Jan Byrt ze Szczyrku.  / Fot. ks. Jan Byrt

Zespół powstał 26 lat temu przy szkole wyznaniowej w Zwole w Holandii. Do szkoły uczęszcza 2500 uczniów, z tego 35 procent gra na instrumentach muzycznych (niektórzy nawet na kilku). Spośród wszystkich uczniów została wybrana orkiestra Graijdanus, która liczy 36 osób. Szkoła posiada jeszcze chór szkolny, który aktualnie koncertuje w Kanadzie. Dyrektorem muzycznym jest nauczyciel muzyki docent Mark van Schooten.

22 kwietnia o godz. 12.00 wystąpią w kaplicy Kopalni Soli w Wieliczce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.