Facebook Google+ Twitter

Orkiestra Owsiaka będzie grała krócej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-12-27 17:22

Jerzy Owsiak rozważa przeniesienie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do stacji komercyjnej. TVN ma już swoją wielką akcję charytatywną i Owsiakową nie jest zainteresowana. Ale Polsat Jurka chętnie przygarnie.

screen ze stronyRelacja z XV jubileuszowego finału WOŚP wyniesie w TVP 6 godzin i 40 minut i będzie krótsza od poprzedniej o 80 minut i 130 od tej sprzed dwóch lat. – Długie bloki programowe zniechęcają widzów, dlatego zdecydowaliśmy się na więcej wejść „na żywo” kosztem skrócenia czasu antenowego – tłumaczy Wojciech Pawlak, dyrektor TVP2. Ale jak pokazują badania oglądalności widzów, finały WOŚP ogląda nawet 5 mln Polaków. W 2004 r. relacja cieszyła się lepszą oglądalnością niż programy TVP1, TVN i Polsatu w tym samym czasie (TNS OBOP).

Organizatorzy akcji WOŚP zwracają uwagę, że krótszy czas na antenie oznacza mniej zebranych pieniędzy. – Numery kont, telefonów, sms-ów będą podawane rzadziej. Oby skrócenie czasu antenowego o niemal jedną czwartą nie oznaczało, że zbierzemy o 25 proc. mniej pieniędzy niż przed rokiem – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik fundacji WOŚP. Jurek Owsiak, twórca WOŚP, przyznaje, że nie wyklucza zmiany stacji. Najbardziej zainteresowany jest Polsat. – Już w ubiegłym roku braliśmy to pod uwagę. Obecna władza nie lubi Owsiaka, my go chętnie przyjmiemy – mówi anonimowo osoba zbliżona do kierownictwa Polsatu. TVN raczej nie widzi u siebie miejsca dla Owsiaka. – Prowadzimy szeroką działalność charytatywną pod własnym szyldem „Nie jesteś sam”, poza tym mamy szczelnie wypełniony czas antenowy – przyznaje Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN.


To nie pierwszy spór WOŚP z publiczną telewizją. W lipcu tego roku na swojej stronie Owsiak napisał, że TVP zamierza zdjąć z anteny jego autorski program „Kręcioła” jako słabo oglądalny (czego nie potwierdzały wyniki oglądalności). Telewizja zdementowała informację, ale program nadawany jest już nie co tydzień, ale dwa razy w miesiącu. Dodajmy, że w tym samym czasie Owsiak wygrał proces z Telewizja TRWAM, która nadała film o Przystanku Woodstock. Film przekonywał, że na koncertach w oznaczonych namiotach można było kupić narkotyki, a młodzież zmuszano do odprawiania obrzędów satanistycznych.

Negocjacje dotyczące czasu nadawania finału WOŚP trwają. W piątek odbędzie się spotkanie prezesa TVP Bronisława Wildsteina z Jurkiem Owsiakiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.12.2006 00:15

Ciekawe jak zmniejszenie czasu antenowego dla WOŚP wpłynie na wpływy z chociażby smsów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.