Facebook Google+ Twitter

Orkiestra Symfoników Bydgoskich już na "Impresjach"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Od kilku dni Ciechocinek jest stolicą utalentowanej niepełnosprawnej młodzieży. Trwa Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Dziś dojechała orkiestra.

Orkiestra Symfoniczna im. Johanna Straussa / Fot. M. WróbelOd 15 lipca w Ciechocinku młodzi artyści ćwiczą i dostają rady od profesjonalnych instruktorek, wykształconych w najlepszych szkołach wyższych w Polsce. Nauczycielki wkładają serce i wszelką wiedzę, aby młodzi wokaliści wynieśli z zajęć jak najwięcej informacji, przydatnych nie tylko do interpretacji utworu, który zaprezentują na scenie "Impresji", ale też możliwą do wykorzystania w dalszej pracy wokalnej.

Dziś do wokalistów dołączyli muzycy z profesjonalnej orkiestry symfonicznej, która będzie ćwiczyć z wykonawcami utwory przygotowane na koncerty na dużej profesjonalnej scenie impresji. Możliwość pracy z dużą, kilkunastoosobową orkiestrą jest wielkim wyzwaniem. Nie wątpliwie jest to atut przedsięwzięcia, jakim jest organizacja festiwalu przez Fundację PRO OMNIBUS.

Orkiestra im. Johanna Straussa pod dyrekcją Marka Czekały jest złożona z profesjonalnych muzyków, grających na co dzień między innym w Filharmonii Pomorskiej, Capella Bydgostiensis, Opera NOVA. Jest to zespół wszechstronny, wykonującym bardzo różnorodną muzykę: od klasyki, przez muzykę salonową i filmową aż do rocka.

Serwis Wiadomości24.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A kiedy festiwal się kończy? Czy na koniec będzie jakiś specjalny koncert? Szkoda, że mnie już tam w tym roku nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.