Orlando Magic pokonuje Nets

Dwight Howard poprowadził Orlando Magic do zwycięstwa. Drużyna z Florydy pokonała najsłabszych w lidze New Jersey Nets 88:72.

Marcin Gortat / Fot. PAPNiestety do zwycięstwa nie przyczynił się Marcin Gortat, który zagrał tylko 12 minut - najmniej w zespole. Przez cały mecz nie oddał ani jednego rzutu. Środkowy z Łodzi starał się nadrabiać braki w ataku walką obronie. Krył Brooka Lopeza, który miał przez niego ogromne trudności w ataku.
Magic mieli spore problemy kadrowe pod koszem. Nie grał Rashard Lewis, z powodu zawieszenia za doping, na parkiecie zbrakło też Ryana Andersona, który nie wyleczył jeszcze kontuzjowanej kostki. Tuż przed meczem okazało się, że z powodu choroby nie zagra również Brandon Bass. W tej sytuacji trener Stan Van Gundy miał do dyspozycji tylko dwóch podkoszowych - Dwighta Howarda i Marcina Gortata.

W pierwszej piątce, jako silny skrzydłowy wyszedł Matt Barnes, który w ciągu 38 minut rzucił 13 punktów i miał 13 zbiórek. Jednak gwiazdą tego meczu był Howard. Ekipa z Florydy miała w pierwszej kwarcie ogromne problemy z ofensywą. Przez pierwsze trzy minuty meczu Orlando Magic nie zdobyli punktu, w dwóch pierwszych kwartach przeważali gracze Nets, skutecznie broniący swojego kosza. Uniemożliwiali wejścia pod kosz i dobrze bronili na obwodzie, nie pozwalając na rzuty z czystych pozycji. Jedynym, który pokonał obronę Netsów był Howard. Lider Magic rzucił w pierwszej połowie 20 punktów dla swojej drużyny. Mecz zakończył z 26 punktami i 12 zbiórkami.

Świetnie grał rozgrywający Rafer Alston. Dzięki niemu Nets długo utrzymywali się w grze.Po przerwie gospodarze wzmocnili obronę, w atak włączyła się większa ilość graczy. Liczne akcje wyprowadzali Barnes i Mickael Pietrus. Wyróżnił się Vince Carter. Dzięki temu na początku czwartej kwarty Magic odskoczyli nakilkanaście punktów.

Po 10 meczach Magic mają bilans siedmiu zwycięstw i trzech porażek. New Jersey Nets nie wygrali żadnego z dziewięciu rozegranych meczów.