Orlen Liga: PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej musiały uznać wyższość "koleżanek" z Piły po zaciętym i emocjonującym meczu.

/ Fot. oficjalne logo ligiFaworytkami były dąbrowianki zajmujące w Orlen Lidze drugą lokatę, dlatego tym bardziej mogły widzów zaskoczyć dwa pierwsze sety spotkania. Choć na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:5, tak dalsza część seta była stosunkowo wyrównana i punkty zgarniały raz jedna ekipa, raz druga. Po drugiej przerwie technicznej pilanki prowadziły dwoma punktami i przewagi nie pozwoliły zniwelować aż do końca, wygrywając pierwszego seta 25:21.

Druga część spotkania nie zapowiadała wielkiego odrodzenia MKSu. Co prawda przewaga pilanek nie była ogromna, bo ciągle oscylowała w granicach dwóch punktów, jednak i tak było to zbyt wiele by siatkarki z Dąbrowy Górniczej podjęły walkę o zwycięstwo w tym secie. Przegrały go 20:25 i porażka w całym meczu wisiała na włosku.

Pomylili się jednak Ci, którzy spisali w tym momencie Tauron na porażkę. Dwa kolejne sety to popis dąbrowianek, które zdecydowanie poprawiły styl gry, popełniały mniej błędów i co najważniejsze stopniowo zwiększały przewagę nad rywalkami wygrywając je kolejno 25:20 oraz 25:19.

Przyszedł czas na tie-break, który zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki PTPS Piła. Wypracowaną przewagę niemalże kompletnie odrobiły dąbrowianki doprowadzając do straty zaledwie jednego punktu przy stanie 12:11, jednak to nie wystarczyło i gospodynie zwyciężyły w tym secie 17:15 a w całym meczu 3:2. Ekipy podzieliły się punktami i utrzymały swoje dotychczasowe pozycje w tabeli, Tauron drugie miejsce a PTPS piąte.

PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:21, 25:20, 20:25, 19:25, 17:15)