Facebook Google+ Twitter

Orły 2013 rozdane. "Obława" bezapelacyjnym zwycięzcą

W poniedziałek, 4 marca 2013 roku, w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się piętnasta już ceremonia rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się film Macieja Krzysztalowicza "Obława".

Logo Polskich nagród Filmowych Orły 2013. / Fot. www.pnf.pl"Obława", historia zemsty kaprala Wydry, specjalisty od wykonywania wyroków, za skrytobójczą śmierć jego oddziału partyzanckiego triumfowała w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepsze zdjęcia (Orzeł dla Arkadiusza Tomiaka), najlepsze kostiumy Magdaleny Rutkiewicz - Luterek i najlepszy dźwięk (nagroda dla Barbary Domaradzkiej i Piotra Domaradzkiego. Orła dla najlepszego reżysera otrzymał Roman Polański za film "Rzeź".

Kapituła Polskich Nagród Filmowych nagrodziła scenariusz "Drogówki" autorstwa Wojciecha Smarzowskiego, scenografię Allana Starskiego do "Pokłosia", muzykę Mariusza Ostańskiego w filmie "Komeda, Komeda", montaż Jarosława Kamińskiego w filmie "Jesteś Bogiem". Najlepszy film dokumentalny to "Wirtualna wojna" Jacka Bławuta.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiNagrody aktorskie powędrowały do Agnieszki Grochowskiej za główną rolę kobiecą w filmie "Bez wstydu" i Macieja Stuhra (najlepsza główna rola męska w "Pokłosiu"). Najlepsze drugoplanowe role zagrali i Orły otrzymali: Joanna Kulig w filmie "Sponsoring" oraz Arkadiusz Jakubik w "Drogówce". Aktorskim odkryciem roku został Michał Urbaniak za rolę w filmie "Mój rower".

Specjalną nagrodę Orła za osiągnięcia życia otrzymała Danuta Szaflarska, która zagrała m.in zielarkę w "Pokłosiu" Władysława Pasikowskiego. Laureatem Orła Publiczności został natomiast film "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Galę w Teatrze Narodowym prowadził w tym roku Arkadiusz Janiczek.

Chcesz obejrzeć dobry film wieczorem w telewizji? Sprawdź aktualny program telewizyjny!

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.03.2013 10:39

Nawet "Mój rower" dostał Orła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze. Uwielbiam Macieja Stuhra!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof Krzak pisze na tak wysokim poziomie, że tylko można dodać. Super relacja. Co można dodać skoro autor wszystko ujął w swoim tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.