Facebook Google+ Twitter

Orły 2014. Wśród nominowanych: Agata Kulesza i Dawid Ogrodnik. Dziś poznamy laureatów

10 marca w Teatrze Polskim odbędzie się gala wręczenia Orłów 2014. Wśród nominowanych są: Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik oraz odtwórcy głównych ról w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Gala rozdania nagród Orły 2014 odbędzie się w Teatrze Polskim / Fot. http://pnf.pl/dla-prasy/Ceremonię wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 poprowadzi Maciej Stuhr. Dziś wieczorem poznamy laureatów w 18 kategoriach. Do tegorocznej edycji konkursu kandydowało 46 polskich filmów. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii wybierali spośród 55 produkcji. Gala wręczenia nagród rozpocznie się o 20. Jednak transmisję będzie można obejrzeć dopiero o godzinie 22.50 w TVP2.

Agata Trzebuchowska nominowana jest w kategorii "odkrycie roku" za najlepszą główną rolę kobiecą w produkcji „Ida". W kategorii "najlepsza rola kobieca" szansę na zdobycie statuetki ma Agata Kulesza („Ida”), Agnieszka Grochowska („Wałęsa. Człowiek z nadziei”) oraz Jowita Budnik („Papusza”). W kategorii "najlepsza główna rola męska" zmierzą się: Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”), Janusz Gajos („Układ zamknięty”), Robert Więckiewicz („Wałęsa. Człowiek z nadziei”).

Użytkownicy serwisu Filmweb do 7 marca mogli oddawać swoje głosy na laureata Nagrody Publiczności - informuje "Rzeczpospolita". Swoich faworytów internauci wybierali spośród filmów nominowanych w kategorii "Najlepszy Film". Na zdobycie statuetki mają zatem szanse obrazu: „Chce się żyć" w reż. Macieja Pieprzycy, „Imagine" w reż. Andrzeja Jakimowskiego oraz „Ida" w reż. Pawła Pawlikowskiego.

Nominacje do Polskich Nagród Filmowych zostały ogłoszone 4 lutego 2014 roku, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
Polskie Nagrody Filmowe Orły organizowane są przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Więcej informacji na stronie filmweb

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.