Facebook Google+ Twitter

"Orły Wenty" grają o wysoką stawkę. Dzisiaj mecz z Chorwacją

Polscy szczypiorniści nie awansowali do półfinałów szwedzkich mistrzostw. Dzisiaj wieczorem o godz. 18 rozegrają jednak bardzo ważny mecz z Chorwacją, którego stawką będzie możliwość walki o 5. pozycję. Daje ona szansę gry w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

creative commons / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Reprezentacja_Polski_w_pi%C5%82ce_r%C4%99cznej_m%C4%99%C5%BCczyznZakończyć mistrzostwa na "piątkę"

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w piłce ręcznej rozgrywanych w Szwecji, wszyscy mieliśmy nadzieję, że nasi reprezentanci zdobędą medal. Dzisiaj chciałoby się powiedzieć: "nadzieja matką głupich". Szwedzi i Duńczycy bez skrupułów "wyleczyli" nas z medalowych aspiracji. Jeszcze nie ucichły echa tamtych porażek, a już czeka na nas kolejny odwieczny rywal - Chorwacja. Myli się ten, kto myśli, że pojedynek z Chorwatami będzie o przysłowiową "pietruszkę". Wygrana w dzisiejszym meczu da nam szansę walki o 5. pozycję, która umożliwia udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Bogdan Wenta przed rozpoczęciem mistrzostw wiele razy mówił, że medal będzie czymś fantastycznym, ale głównym celem reprezentacji są pozycje 2-7, dające możliwość gry w kwalifikacjach do IO i czy to będzie lokata 2. (medal), czy 7. nie ma znaczenia, bo liczy się tylko Londyn. Wiemy już, że ewentualnymi rywalami Polaków w walce o "mistrzowską" piątkę będą: Islandia, Węgry lub Niemcy. Nie bez powodu podkreślam znaczenie tej pozycji dla naszej / Fot. PAP/EPA reprezentacji. Prócz możliwości walki o awans na Olimpiadę, daję ona szansę na organizację jednego z turniejów kwalifikacyjnych, co na pewno byłoby dla nas dużym handikapem. Jeżeli sprawdziłby się jednak czarny scenariusz i przegramy dzisiejsze spotkanie, to powalczymy o 7. miejsce, oczywiście z Islandią, Węgrami lub Niemcami.

"Gladiatorzy" walczą o wysoką stawkę

Na Olimpiadzie w Londynie będzie grało 12 zespołów. Bezpośrednio awansują: mistrz świata (2011), mistrz Europy (2012), mistrz Ameryki (2011), mistrz Azji (2012), mistrz Afryki (2012), oraz gospodarze - Brytyjczycy. Pozostałe sześć miejsc będzie do wywalczenia w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Nie trudno policzyć, że awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny. Gospodarzami trzech wspomnianych wyżej imprez eliminacyjnych będą kolejno: druga,trzecia i czwartą drużyna obecnych Mistrzostw Świata. Wiadomo, że będzie to trójka z grona: Francja, Hiszpania, Szwecja i Dania. To bardzo ważna informacja dla biało-czerwonych, bo gdyby mistrzem Europy 2012, lub przegrywającym z mistrzem świata wicemistrzem zostałaby drużyna, która w Szwecji wywalczy miejsca 2-4, to Polska przy wywalczeniu piątej pozycji otrzymałaby prawo organizacji jednego z turniejów eliminacyjnych. Dlatego dzisiejszego wieczoru polscy "gladiatorzy" muszą walczyć do upadłego, a kibice dopingować naszych tak jakby to był finał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.