Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12690 miejsce

Ormianie obchodzili swoje święto. VII Dni Kultury Ormiańskiej w Gliwicach

VII Dni Kultury Ormiańskiej w Gliwicach, są wyjątkową okazją poznania historii i kultury narodu, który tak wielce zasłużył się Rzeczpospolitej. I zasługuje na nasze poznanie i szacunek.

W radosnej, rodzinnej atmosferze. / Fot. Zbigniew NatorskiZarząd Związku Ormian w Polsce imienia ks. arcybiskupa Józefa Teodorowicza, jest organizatorem VII Dni Kultury Ormiańskiej w Gliwicach, które rozpoczęły się 13 października 2012 roku o godz. 14 w Galerii Miejskiej MPiK.

W pierwszym dniu wielkie zainteresowanie uzbudził Spektakl / Fot. Zbigniew Natorskispektakl “Piekarenka brata Alberta” - historia Brata Alberta Chmielowskiego, w wykonaniu osób niepełnosprawnych z teatru Radwanek - pod opieką Anny Dymnej, którym widzowie podziękowali gorącymi owacjami i okazaną radością z możliwości poznania tego interesującego spektaklu.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła prelekcja prof. UŚ dr hab.Edwarda Różyckiego, poświęcona historii Ormian Polskich, oraz relacje z podróży po historycznej Armenii. Wystawa / Fot. Zbigniew NatorskiUroczystościom towarzyszy kiermasz książek i gazet o tematyce ormiańskiej oraz wystawa fotograficzna “Kościoły Wielkiej Armenii” autorstwa Jacka Filimowskiego, Macieja Janika, Jacka Kapitulskiego oraz małżeństwa Grażyny i Bogdana Kasprowiczów, oraz ekspozycja nowych nabytków książkowych i ex librisów ze zbiorów biblioteki Związku Ormian. Wszyscy chętni, którzy, zechcą sie zapoznać z ciekawą wystawą i ekspozycją, mogą to uczynić do dnia 21 października w godzinach otwarcia Galerii.

Na niedzielę (14 października) zaplanowano o godzinie 11.00 uroczystą Mszę kościół / Fot. Zbigniew Natorski świętą w obrządku ormiańskokatolickim w kościele p.w. Świętej Trójcy i o 12.30 poetycko-muzyczne spotkanie z Armenią w Galeria MPiK.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.