Facebook Google+ Twitter

Ornitolodzy zapraszają na Ptasią Majówkę

20 maja w całej Polsce OTOP zaprasza na Ptasią Majówkę - ustanowienie rekordu w liczbie osób obserwujących ptaki jednego dnia.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) 20 maja zaprasza na Ptasią Majówkę. To wydarzenie ma na celu ustanowienie historycznego rekordu w liczbie osób obserwujących ptaki jednego dnia. Dotychczas nikt takiego rekordu nie ustanawiał, zatem każdy, kto się przyłączy do akcji w najbliższą niedzielę, będzie miał okazję w wydarzeniu o znaczeniu historycznym.

Centralne obchody w Warszawie

Mieszkańców Warszawy i okolic OTOP zaprasza od 11 do 15 nad Wisłę, gdzie w klubokawiarni "Cud nad Wisłą" (na wysokości Biblioteki UW) będzie zlokalizowana centrala akcji. Przybywający będą mogli wziąć udział w obserwowaniu przez lunety ptaków przebywających po praskiej stronie rzeki, spróbować swoich sił w "Ptakoquizie" i skorzystać z innych atrakcji. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi miłośnicy przyrody.

Wycieczki w całej Polsce

W całej Polsce z okazji Ptasiej Majówki odbędzie się ponad 50 wycieczek zorganizowanych przez wolontariuszy OTOP. Każdy może dołączyć i swoją obecnością wesprzeć dzieło ustanawiania rekordu, a przy okazji cieszyć oczy i uszy widokiem oraz dźwiękami ptaków, które właśnie teraz mają szczyt swojej aktywności.

Pełna lista wycieczek oraz program obchodów warszawskich znajdują się na stronie www.otop.org.pl


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A na Śląsku, jednym z miejsc ptasiej majówki będzie Knurów-Krywałd, gdzie uczestników spaceru poprowadzi pani Aleksandra Sokół - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2133804082375&set=a.1823072754286.53187.1764263724&type=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.