Facebook Google+ Twitter

Ornitolodzy zbadali przeszłość orła z Estonii znalezionego w okolicach Turobina

Wiadomosci24.pl przedstawiały historię orła, którego znaleziono martwego i przywiązanego do drzewa na Lubelszczyźnie. Ornitolodzy Birding Poland odkrywają dalsze wątki sprawy.

Zdjęcia orła wraz z matką, autorstwa Gunnara Seina z estońskiego Parku Narodowego Soomaa / Fot. Gunnar Sein/Birding Poland
Historia młodego orła przedniego znalezionego 7 kwietnia w okolicach Turobina na Lubelszczyźnie, jest nadal wyjaśniana. Tomasz Tańczuk i Michał Zawadzki (Birding Poland), poczynili pewne ustalenia z których wynika, że najprawdopodobniej ptak został otruty. Być może miał posłużyć za przynętę-pułapkę dla innych zwierząt.


Czytaj więcej: Znaleziono martwego orła przedniego. Był powieszony na drzewie

Zdjęcia orła wraz z matką, autorstwa Gunnara Seina z estońskiego Parku Narodowego Soomaa / Fot. Gunnar Sein/Birding PolandOrnitolodzy z Birding Poland dowiedzieli się także czegoś więcej o przeszłości młodego orła. Jak wiadomo pochodził z estońskiego Parku Narodowego Soomaa. Czas gniazdowania nie przynosi jednak sielankowego obrazu orlego stadła. Okazało się bowiem, że osobnik znaleziony w Turobinie był półsierotą. Jego ojciec zginął w wyniku infekcji grzybiczej.


Zdjęcia orła wraz z matką, autorstwa Gunnara Seina z estońskiego Parku Narodowego Soomaa / Fot. Gunnar Sein/Birding PolandSamica musiała samodzielnie podjąć się wychowania młodego orła. Dzielna matka poradziła sobie z tym zadaniem wzorowo - orzeł opuścił gniazdo 22 lipca 2015r.Zdjęcia orła wraz z matką, autorstwa Gunnara Seina z estońskiego Parku Narodowego Soomaa / Fot. Gunnar Sein/Birding PolandZdjęcia przedstawiają orła wraz z matką w czasie gdy był jeszcze w gnieździe. Autor fotografii Gunnar Sein, osobiście zaobrączkował zarówno samicę jak i młodego osobnika.


Zdjęcia orła wraz z matką, autorstwa Gunnara Seina z estońskiego Parku Narodowego Soomaa / Fot. Gunnar Sein/Birding PolandHistoria z okolic Turobina i moc jedynych w swoim rodzaju skrzydlatych opowieści na profilu FB Birding Poland

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.