Facebook Google+ Twitter

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Stryków

Wielbłąd, Trzej Królowie, aniołowie i diabły na szczudłach – to główni uczestnicy orszaku Trzech Króli, który przeszedł w niedzielę ulicami Strykowa k/Łodzi.

W orszaku wzięli udział młodsi i starsi mieszkańcy Strykowa. / Fot. Piotr DrzewieckiOrszak wyruszył po mszy świętej spod kościoła św. Marcina. Na przodzie niesiona była gwiazda, tuż za nią na bryczce jechali Trzej Mędrcy, a za nimi dumnie kroczył wielbłąd. Trzon orszaku stanowiły także dzieci z przedszkoli i szkół miejskich.

Dzieci wcześniej przydzielone zostały do trzech orszaków i przyodziane w kolorowe stroje. Stanowiły świtę Kacpra, Melchiora i Baltazara. Każdy uczestnik otrzymał tekturową koronę.Dużą atrakcją był wielbłąd, prowadzony na początku orszaku. / Fot. Piotr Drzewiecki

Kolorowy Orszak, w którym uczestniczyło ponad 1200 osób, mieszkańców Strykowa i okolicznych miejscowości, przeszedł głównymi ulicami miasta. Podczas przemarszu w śniegu, orkiestra dęta oraz chór parafialny grali i śpiewali kolędy. Podczas krótkich postojów dzieci i młodzież odgrywały scenki prezentujące wydarzenia, jakie towarzyszyły Mędrcom ze Wschodu w trakcie drogi do nowo narodzonego Jezusa. Po dojściu do żywej szopki przygotowanej na rynku Strykowa, królowie oddali hołd Świętej Rodzinie, odgrywanej przez mieszkańców.

„Lepiej kolędy śpiewać, niż ich słuchać. Lepiej razem niż osobno” – w myśl tego hasła rozpoczęło się wspólne kolędowanie, poprowadzone przez „Mały Chór Wielkich Serc”. Dzieci, które były przebrane, otrzymały w nagrodę bułkę i ciepłą herbatę, która rozgrzała zmarzniętych kolędników.

Najmłodsi przebrali się za członków świty każdego z Trzech Królów - Kacpra, Melchiora i Baltazara. / Fot. Piotr DrzewieckiPodczas koncertu wolontariusze zbierali pieniądze na powstające hospicjum w Zgierzu. Pierwszy Strykowski Orszak miał także wymiar ekumeniczny – uczestniczyli w nim wierni Kościoła starokatolickiego mariawitów. Orszakowi patronował abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki oraz burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski.Podczas krótkich postojów, dzieci i młodzież odegrała scenki, w wydarzeń jakie towarzyszyły Trzem Mędrcom w drodze do nowo narodzonego Chrystusa. / Fot. Piotr Drzewiecki
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.