Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6130 miejsce

Orszak Trzech Króli ruszył w Polskę. Sprawdź, czy dotrze do Ciebie

W najbliższy piątek (6 stycznia) po raz kolejny Polacy wezmą udział we wspólnym świętowaniu "Trzech Króli". W 24 miastach zorganizowane zostaną uroczyste orszaki kolędników.

Orszak Trzech Króli w Warszawie w 2011 roku. / Fot. materiały organizatoraJuż po raz czwarty warszawski Orszak zgromadzi mieszkańców stolicy i turystów. W samo południe korowód ruszy z Placu Zamkowego do stajenki zbudowanej na Placu Piłsudskiego. Wśród największych atrakcji znajdą się: rydwan królewski, którym będzie poruszał się Król Europejski, wielbłądy Króla Afrykańskiego i smok chiński animowany przez aktorów w orszaku Króla Azjatyckiego.

Uczestnicy spotkania będą wyposażeni w specjalne śpiewniki kolęd, przygotowane przez organizatorów. Można je pobrać (i zabrać na spotkanie w każdym mieście) ze strony orszak.org.

Lubelski Orszak wyruszy o godz. 11.45 z placu Litewskiego do katedry. Również będzie międzynarodowo - Trzej Królowie będą reprezentować różne kontynenty. Dzieci proszone są o przygotowanie stroju kolędników i dołączenie do świty wybranego władcy.

Również w samo południe zgromadzą się na Placu Armii Krajowej mieszkańcy Szczecina. Organizatorzy tajemniczo ostrzegają, że podczas przemarszu ulicami miasta będą musieli zmierzyć się z wieloma pokusami i stoczyć walkę dobra ze złem...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pastuszek
  • pastuszek
  • 04.01.2012 13:53

Igrzysk i chleba nam trzeba , ale ,ze chleba coraz mniej zostają igrzyska, ale żeby zbierać pieniądze na sprowadzenie wielbłąda np,,, to tylko wielbłąd wymyśli.. lepiej złożyć się na owies dla niektórych osiołków . Z uszanowaniem, szczęśliwego nowego ....????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.