Facebook Google+ Twitter

Orszak Trzech Króli znów wyruszy 6 stycznia

W tym roku przez ulice ponad osiemdziesięciu miasta Polski przejdą uroczyste Orszaki Trzech Króli. Po raz pierwszy Orszaki zostaną zorganizowane także za granicą. Sprawdźcie, czy w Waszym mieście także będziecie mogli wspólnie świętować.

Orszak Trzech Króli / Fot. fot.mat.organizatoraBoże Narodzenie i Nowy Rok za nami, ale okazji do świętowania w najbliższy weekend nie zabraknie. Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana świętem Trzech Króli, ma od kilku lat wyjątkową oprawę. Z każdym rokiem w coraz większej ilości miast organizowane są Orszaki Trzech Króli, a Polacy i turyści zapraszani są do udziału we wspólnym kolędowaniu i ulicznych jasełkach. "Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu" - to właśnie hasło tegorocznego Orszaku.

Jak podkreśla Maciej Marchewicz, prezes Fundacji Orszak Trzech Króli (organizator) "(…)Orszak nie maszeruje za czymś lub przeciwko czemuś, tylko idzie i zaprasza każdego bez wyjątku do odwiedzenia Betlejemskiej Stajenki. Zapraszamy wszystkich chętnych, by przyłączyli się do Orszaku, wierzących i niewierzących (…)".

Na mapie można sprawdzić, gdzie w tym roku organizowane są orszaki / Fot. fot.mat.organizatoraWarszawski Orszak wyruszy z Placu Zamkowego o godzinie 12.00, po wspólnej modlitwie Anioł Pański, prowadzonej przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Na czele Orszaku staną Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Afrykę i Azję. Ich świtę stanowić będzie ponad 600 uczniów (w specjalnie przygotowywanych od wielu tygodni strojach) z warszawskich szkół i organizacji harcerskich. Towarzyszyć im będzie
ponad 300 dorosłych aktorów przebranych za diabły, anioły, kaczmarki itp. Korowód ubarwi także obecność królewskich zwierząt: koni, wielbłądów, a nawet smoka chińskiego. Dla uczestników korowodu, który podąży w stronę Placu Piłsudskiego, organizatorzy przygotowali królewskie korony i śpiewniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.