Facebook Google+ Twitter

Ortodoksyjni Żydzi chcą bojkotu izraleskich linii lotniczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 10:22

Ultraortodoksyjni Żydzi wzywają do bojkotu izraelskich linii lotniczych dlatego, że El Al nie chce uruchomić dla nich osobnych, koszernych, połączeń lotniczych.

Rabini swoje żądanie tłumaczyli tym, że w sezonie dziesiątki tysięcy studentów yeshivy, uczących się w Izraelu, wraca do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swoich bliskich, a wiele religijnych rodzin wyrusza na wakacje za granicę.

El AL żądania rabinów odrzucił. Firma tłumaczy, że w wielu samolotach oferuje strefy "wolne od filmów", a każdy pasażer może wyłączyć swój monitor. Przewoźnik stwierdził też, że żądania ultraortodoksów mogą zostać spełnione, gdy tylko oni będą lecieli danym samolotem.

Rabini w specjalnym oświadczeniu wezwali więc do bojkotu linii lotniczych. Przekonują, że lepiej korzystać z usług zagranicznych przewoźników, którzy pokazują w swoich samolotach krajobrazy i wodę, a nie - jak to ujmują - "brudne filmy".

To nie pierwsza akcja ultraortodoksów przeciwko izraelskiemu przewoźnikowi. Na początku roku domagali się wprowadzenia segregacji płciowej w wielu autobusowych w Jerozolimie. Gdy firma odmówiła rabini, bez starania się o licencję, uruchomili własne połączenia autobusowe.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.