Facebook Google+ Twitter

Ortodoksyjni Żydzi demonstrowali przeciwko budowie... parkingu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-06 21:33

W Jerozolimie tysiace ortodoksyjnych Żydów protestowało dziś wieczorem przeciwko planowanemu otwarciu w czasie szabatu parkingu miejskiego w pobliżu Starego Miasta. Doszło do starć ulicznych, kilku demonstrantów i policjantów odniosło obrażenia.

Wybuchły początkowo na dużym placu „Safra" przed siedzibą władz miejskich - w pobliżu otoczonego XVII-wiecznymi murami obronnymi Starego Miasta. Tłumy ortodoksyjnych Żydów w tradycyjnych ubraniach atakowały policjantów kamieniami i butelkami.

W rezultacie do akcji wprowadzona została konna policja, której udało sie zepchnąć demonstrantów do ich dzielnicy „Mea Szaarim". Świecki burmistrz Jerozolimy Nir Barkat twierdzi, że otwarcie parkingu jest absolutną koniecznością, żeby ułatwić poruszanie się w zatłoczonych staromiejskich zaułkach.

Przeciwko ortodoksyjnym Żydom chcą wystąpić świeccy mieszkańcy miasta, w tym tysiace studentow z Uniwersytetu Hebrajskiego na Gorze Skopus. Już od kilku dni studenci zwołują się przy pomocy esemesów, a przypuszczalnie jutro wyjdą na ulice miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.