Facebook Google+ Twitter

Oryginalne mundury z serialu "Stawka większa niż życie" przejdą renowację. Pierwszą od 40 lat

Mundury, czapki i inne rekwizyty Hansa Klossa od 40 lat znajdują się w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, która w 2011 roku została przekształcona w Centrum Technologii Audiowizualnych. W 2015 roku kostiumy ze "Stawki większej niż życie" zostaną odnowione i zaprezentowane zwiedzającym.

 / Fot. youtube/print screenW magazynach dawnej wytwórni filmowej zachowały się nie tylko czapki i mundury Hansa Klossa, ale również kostiumy z innych filmów. Jak podkreśla Robert Banasiak, dyrektor CeTA: "Wszystkie chcemy odświeżyć i udostępnić dla zwiedzających. Tak, aby mieszkańcy Wrocławia i turyści mogli poznać wyjątkową filmową historię tego miasta. Mamy ponad 100 różnych kostiumów, które pomogą w edukacji o polskiej kinematografii" - czytamy na tvn24.pl.

W postać Hansa Klossa wcielał się Stanisław Mikulski, który zmarł 27 listopada 2014 roku.

Zobacz również: Aktor teatralny i filmowy Stanisław Mikulski nie żyje. Odtwórca roli Hansa Klossa miał 85 lat

Wszystkie kostiumy są dokładnie w takim samym stanie, w jakim zostawili je aktorzy. Zwiedzający będą mogli je zobaczyć już w 2015 roku. Na razie w gablotach znajdują się odnowione stroje m.in. Beaty Tyszkiewicz z "Lalki" i Andrzeja Seweryna z "Na srebrnym globie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.