Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19591 miejsce

Oryginalny patriotyzm w Libiążu

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie jedno z najważniejszych świąt państwowych, oprócz należnej mu czci i powagi, świętowane jest w radosny i niepowtarzalny jak na polskie warunki sposób...

Burmistrz Jacek Latko, poseł Tadeusz Arkit i Przewodniczący Libiąskiej Rady Miejskiej zdmuchują świeczki na urodzinowym torcie 40-letniego Libiąża / Fot. Paweł SalawaJuż po raz 11. w historii mieszkańcy gminy Libiąż uczcili Święto Niepodległości uczestnicząc w Biesiadzie Patriotycznej. Tym razem jej motywem przewodnim były obchody 40. rocznicy nadania praw miejskich Libiążowi, stąd impreza miała charakter urodzinowy. Był okolicznościowy tort pokrojony przez burmistrza Jacka Latkę, parlamentarzystę Tadeusza Arkita i przewodniczącego libiąskiej rady miejskiej Bogusława Gucika, toast za pomyślność Libiąża i jego społeczności, urodzinowa dekoracja, a także tradycyjne akcenty patriotyczne i wspólne biesiadowanie.

Tegoroczne obchody rozpoczęła okolicznościowa msza święta w Kościele Przemienienia Pańskiego koncelebrowana przez proboszcza Stanisława Marchewkę w intencji gminy Libiąż. Po niej przedstawiciele samorządu wraz z posłem ziemi chrzanowskiej, Zakładu Górniczego „Janina” i reprezentanci zakładów pracy, stowarzyszeń i organizacji społecznych złożyli kwiaty na grobie nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym.

11. Libiąska Biesiada Patriotyczna / Fot. Jarosław Cwaliński / UM LibiążWieczorną Biesiadę Patriotyczną zinicjował koncert orkiestry ZG „Janina”, a tuż po nim odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi na maszt przy zwrotkach „Mazurka Dąbrowskiego”. Spotkanie oprócz swoich tradycyjnych celów integrujących mieszkańców w duchu radosnego patriotyzmu było także promocją instytucji rodziny. Z tej okazji nagrodę „libiąskiego uśmiechu” wręczono Siostrom Służebniczkom NMP i Rodzinnemu Domowi Dziecka w Libiążu. Wyróżniono także jedyną w Libiążu zawodową rodzinę zastępczą wraz z ich dziesięciorgiem dzieci.

Tradycyjnie spotkaniu towarzyszyło śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Burmistrz wspólnie z posłem zaintonowali także „Piosenkę o Libiążu”. Na cześć jubilata zabrzmiały też dźwięki melodii popularnego serialu telewizyjnego „Czterdziestolatek”, a senator RP Janusz Sepioł wspólnie z posłanką Beatą Szydło i członkiem zarządu samorządu wojewódzkiego Markiem Sową po życzeniach dla mieszkańców Libiąża, zaśpiewali wspólnie „Pija Kuba do Jakuba”.
Imprezie towarzyszyły jak zwykle akcenty szkolne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 11:27

11 listopada - Być Rodziną:) Wspaniała Tradycjaw Libiążu:)
Pozdrawiam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.